Preview k zápasu

Piráti míří do Ústí nad Labem okrást favorita o body!

Napsal 25.10.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Sedmnácté kolo první hokejové ligy je na spadnutí a jeho šlágrem bude bez pochyby tradiční severočeské derby mezi ústeckým Slovanem a chomutovskými Piráty. Lídr ligy to rozhodně nebude mít s Piráty jednoduché. Chomutovští jsou zápas od zápasu jistější a středeční zápas o lecčems napoví. Na druhou stranu se pozice Lvů zdá být neotřesitelná, a tak můžeme od zítřejšího duelu čekat opravdu cokoliv. Jediné, čím si můžeme být jistí je to, že se ve Zlatopramen aréně odehraje klíčový zápas základní části.

Lvi v průběhu sezóny

Chomutov, Beroun, Třebíč. To jsou jediné tři týmy, se kterými si v dosavadních šestnácti kolech dovolily šelmy z Ústí nad Labem zaváhat. Lvy zdobí výborná produktivita a také skvělá obranná hra s nízkým počtem inkasovaných branek. Ústečtí hokejisté v žádném vítězném utkání nedostali více, než dva góly a ve všech prohraných zápasech inkasovali shodně po třech. Vyplývají z toho nejen výborná čísla obou gólmanů (95% úspěšnosti Pavla Francouze a 93,83% Zdeňka Orcta), ale také hokejová tabulka pravdy je hráčům Slovanu nakloněná. V této statistice se v záporných hodnotách ocitá pouze jeden hráč z celého kádru.

Ústí hraje po delší odmlce na domácím ledě, což bude činit z derby ještě o stupeň výraznější diváckou podívanou. Svou dvoutýdenní venkovní sérii načali Lvi v Třebíči, kde prohráli v prodloužení. Následovala tři vítězství na ledě Písku, v Benátkách nad Jizerou a proti havlíčkobrodskému Rebelu. Ústečtí hokejisté rozhodně budou chtít vrátit Pirátům porážku ze čtvrtého kola, kdy na ledě Pirátské arény prohráli 1:3.

Další čísla Slovanu

Klubovým statistikám vévodí Jan Alinč s osmnácti body, v bodování celé soutěže figuruje na páté příčce, právě před Davidem Hruškou. V první desítce se nachází dále Jaroslav Roubík a David Ludvík. Celkový rozdíl vstřelených a inkasovaných branek činí 35, což buduje Lvům naprosto neotřesitelné postavení v první lize.

Naopak Piráti stále čekají na úplnou stabilizaci formy a vítězství nad Slovanem by mohl být ten pravý impuls. Chomutovští borci se mohou v tabulce posunout na druhé místo a začít tak velkou stíhací jízdu. Stane se tak v případě, že si Piráti odvezou ze Zlatopramen arény tři body a zároveň Olomouc zaváhá s Pískem, což už se jednou v letošní sezóně stalo. Utkání mezi Piráty Chomutov a Ústeckými Lvy začíná v půl šesté. Pro ty, co se nebudou moci podívat do krajského města osobně, bude zajisté připraven tradiční on-line přenos.

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov