Aktuální zprávy

Piráti mají střídavé starty do extraligy, sami mohou využít některé mladíky

01.02.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Závěr přestupního období neznamená jen klasické transfery na přestup či hostování. Řada klubů dopisuje na soupisky i hráče, které třeba vůbec nevyužije. V rámci střídavých startů mohou v Tipsport extralize naskočit rovněž někteří stávající hráči Pirátů s tím, že klub si pohlídá, aby tito hráči byli až do posledního možného duelu k dispozici Chomutovu.

Proč ona poslední věta předchozího odstavce? Důvod je prostý. Pokud hráč na střídavé starty naskočí po 15.2. příslušné sezóny, tedy nyní roku 2020, ve vyšší soutěži, nemůže už hrát v nižší soutěži. V praxi to znamená, že případný start některého z Pirátů v Tipsport extralize po polovině února by znamenal stopku pro duely v bílomodrých barvách.

Něco jiného by bylo, kdyby ke startu v Tipsport extralize došlo po vypadnutí Pirátů v play-off. Zároveň se toto omezení nevztahuje na juniory a mladší hráče. Kdo se tedy případně do poloviny února může objevit mezi tuzemskou elitou?

Brankář Dominik Pavlát by mohl naskočit za Plzeň, která naopak stejnou formou poskytla mladé útočníky Matyáše Kantnera s Jakubem Pourem. Dres Mladé Boleslavi, kde strávil necelé dvě sezóny v letech 2011 a 2012, by mohl znovu obléknout Martin Rýgl, opačným směrem může putovat další mladík Oscar Flynn.

Už před skončením přestupního termínu Piráti zveřejněli střídavé starty litvínovského Davida Šticha, z Chomutova může Verva případně využít Petra Stloukala s Jakubem Sklenářem. Kapitán Marek Tomica má vyřízeny střídavé starty do královéhradeckého Mountfieldu, za Piráty už chytal gólmana tohoto východočeského klubu Štěpán Lukeš. Obránce Dušan Žovinec by pak mohl opět naskočit za pražskou Spartu, kde si připsal všech pět dosavadních extraligových startů.