Piráti jedou po skalpu Dynama do Hradce Králové, kde v předehrávce vyzvou druhým tým tabulky

Napsal 22.01.2018 Kateřina Kundertová, Sabina Nováková
C h o m u t o v - Piráti po dvou domácích zápasech opět míří na horké půdy soupeřů. Dvojici venkovních duelů začnou v Hradci Králové, kde odehrají v úterý 23. ledna od 18 hodin předehrávku 49. kola Tipsport extraligy. Chomutovští v minulém speciálním utkání pro nemocnici přestříleli nejbližšího rivala Mountfieldu z Pardubic, takže mají jedinečnou šanci přidat do sbírky i skalp druhého Východočecha. Svěřenci Václava Sýkory v minulém kole naopak deklasovali Vervu.

Mountfield v uplynulé části extraligy

Hradec Králové nevstoupil do ligy dobře, jelikož z prvních osmi zápasů jen třikrát vyhrál. Poté ale předvedl dvě dlouhé šňůry vítězství, které ho postupně posouvaly tabulkou nahoru.

Nakonec Královéhradečtí zakotvili na druhém místě tabulky, které hájí s tříbodovým náskokem na třetí Vítkovice. Suverénní Plzeň má na kontě 91 bodů, což činí jedenáct bodů k dobru.

V poslední čtvrtině dlouhodobé části svěřenci Václava Sýkory zatím ztratili pouze jeden bod, jelikož doma vyhráli nad Libercem 3:1, brněnskou Kometu přetlačili na jihu Moravy 4:3 v prodloužení a v posledním odehraném duelu deklasovali 7:3 Litvínov.

PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI

Piráti v minulém kole vyzvali na vlastním ledě Pardubice, s kterými odehráli speciální duel pro chomutovskou nemocnici. Chirurgickému oddělení připadne výtěžek z aukce dresů, které už teď můžete dražit na www.sportovniaukce.cz.

Už po zápase se trikoty evokující pláště chirurgického personálu těšily velkému zájmu, jelikož ani ne čtyřiadvacet hodin od úvodního buly se jejich cena vyšplhala na téměř padesát tisíc korun.

Vzájemné zápasy s Mountfieldem

Všechny vzájemné duely se soupeřem z Hradce Králové přinesly pět branek, které se rozdělily pokaždé v poměru tři ku dvěma. Dvakrát došla vyrovnaná bitva do prodloužení, v němž týmy ubránily vlastní kluziště a rozhodly v nastaveném čase. Z celkové počtu patnácti gólů sedmkrát se rozvlnila síť v početní výhodě skórujícího mužstva, čtyřikrát v brance Mountfieldu a třikrát za chomutovským brankářem.

Michal Vondrka vstřelil vítězný gól tři vteřiny před koncem prodloužení

Chomutov – Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Slovák (Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) – 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Bednář), 45. Koukal (Bednář, Pavlík). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:33. Blokované střely: 28:22. Hity: 11:5. Vhazování: 39:30.

Hradec Králové – Chomutov 3:2p (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun) – 40. Lauko (Růžička, Grman), 50. Flemming (Valach). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 16:13. Blokované střely: 3:8. Hity: 22:18. Vhazování: 28:33.

Chomutov – Hradec Králové 3:2p (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz) – 28. Kukumberg (Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:32. Blokované střely: 10:14. Hity: 10:11. Vhazování: 33:44.

464 tr. minutTRESTNÉ MINUTY503 tr. minut

Chomutov – Pardubice 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Skóre jako první otevřel Stanislav Dietz ve dvanácté minutě, pět minut nato se k němu přidal Jan Havel. Dobře započatý zápas Piráti převedli i do druhé části. Ve třicáté minutě zvýšil na 3:0 Jiří Smejkal. Na to už ale Pardubice našly odpověď, když Martin Kaut ve dvaatřicáté minutě snížil tříbrankovou ztrátu na dvoubrankovou. Znovu se ale připomněli domácí a Vladimír Růžička vstřelil branku na 4:1. Za dvě minuty následoval další proměněný pokus o dohnání ztráty v čele s Rostislavem Maroszem. Více toho už ale Pardubice napáchat nestačily, a Piráty tak čekala oslava vítězství.

Branky a nahrávky: 12. Dietz (Sklenář, Vondrka), 17. Havel (Flemming, Dlouhý), 30. Smejkal (Tomeček, Poletín), 37. Růžička (Vondrka, Sklenář). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:36. Zblokované střely: 12:9. Hity: 14:13. Vhazování: 36:31.

Sestava Pirátů: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák – Sklenář, Růžička, Vondrka, Koblasa, Huml, Skokan, Poletín, Smejkal, Tomeček, Dlouhý, Šťovíček, Havel, Lauko.

Hradec Králové – Litvínov 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)

V desáté minutě se prosadil jako první Bedřich Köhler, jenž poslal Královéhradecké do vedení. Neuběhlo ani devadesát vteřin a František Gerhát bleskově srovnal stav utkání. První polovina druhé dvacetiminutovky patřila čistě domácím. V jednadvacáté minutě si s Pavlem Kantorem poradil Petr Koukal. Ve třicáté minutě další radost domácích zařídil Rudolf Červený a minutu po něm vsítil svou druhou branku večera Bedřich Köhler. Ve dvaatřicáté minutě díky využité přesilovce snížil ztrátu znovu František Gerhát. Zbývalo jedenáct vteřin do konce druhé třetiny a z hokejky Petra Koukala padla další branka. Na čtyřbrankový odskok zvýšil Lukáš Cingel v sedmačtyřicáté minutě. O minutu později na druhé straně snížil Michal Trávníček na 3:6. Litvínovský osud byl zpečetěn v minutě sedmačtyřicáté brankou Rudolfa Červeného.

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Bednář, Červený), 21. Koukal (Látal, Graňák), 30. Červený (Koukal), 31. Köhler (Gregorc, Bednář), 40. Koukal (Bednář), 43. Cingel (Cibulskis, Zámorský), 47. Červený (Bednář) – 12. Gerhát (Pilař, Šesták), 32. Gerhát (Hübl, Kubát), 44. Trávníček (Gula, Gerhát). Vyloučení: 4:8. Využití:4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:23. Zblokované střely: 4:3. Hity: 7:13. Vhazování: 40:23.

Sestava Mountfieldu: Rybár – Zámorský, Cibulskis, Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Bednář, Džerinš, Cingel, Látal, Koukal, Červený, Köhler, Dragoun, Berger, Vopelka, Kukumberg, Zigo, Jirásek.