Piráti jedou na led Mladé Boleslavi, kterou vyřadili na jaře v předkole play-off

Napsal 10.09.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se ve druhém kole nového ročníku Tipsport extraligy střetnou s Mladou Boleslaví, která má v zádech zápas na ledě nováčka z Jihlavy, kde prohrála v prodloužení. Chomutov si v pátečním kole poradil s Olomoucí. Duel ve městě automobilů začne v 17 hodin a 30 minut. „Budeme chtít v Boleslavi urvat každý bod,“ říká útočník Nicolas Hlava.

Letní změny v kádru Bruslařů

Kabinu Bruslařů opustila po zkratu v předkole řada hráčů. Mladoboleslavský dres Bruslařů již neoblékají Petr Mrázek s Tomášem Halászem, kteří odešli do Znojma. Rabiát David Štich posílil kladenské Rytíře. Gólman Jan Lukáš bude působit na Slovensku v barvách Bánské Bystrice. Zadák Tomáš Voráček posílil bratislavský Slovan. Bývalý hráč Pirátů Tomáš Pospíšil odešel do Soligorsku. Dres pardubického Dynama už přetahuje přes hlavu Marek Trončinský. Druholigové Klatovy posílil Vít Jonák. Na angažmá zatím čekají b>Kroni Musliu, Jan Holub, Ivan Ďurač, Jiří Kučný. Urostlý forvard Tomáš Urban sice nejprve skončil, avšak během pauzy se do kádru Mladé Boleslavi vrátil.

• předkolo5: Chomutov - Boleslav 6:1

Středočeši budou v novém ročníku sázet na brankářské duo Brandon Maxwell a Jan Růžička, který se vrátil ze zámoří. Ze Slavie přestoupil Ronald Knot. Ze Zlína si trenéři Augusta s Ujíčkem přivedli důrazného Oldricha Kotvana. Dres Plzně vyměnil za ten boleslavský dvaadvacetiletý David Němeček. Velkou posilou defenzivy je Jiří Říha, jenž v uplynulém ročníku patřil k velkým objevům WSM Ligy v barvách Dukly Jihlava.

Z úspěšného Liberce se do Mladé Boleslavi přestěhoval Jakub Valský. Trikot s logem Škody na hrudy nově obléká i Martin Procházka, jenž sice v létě posílil Plzeň, kde by ale díky příchodu Dominika Kubalíka dostával méně prostoru, tudíž tento fakt vyústil v hostování Mladé Boleslavi. V královéhradeckém Mountfieldu si vedení středočeského mančaftu vyhlédlo Tomáše Knotka.

První ligové kolo v Jihlavě

Extraligu otevřela Mladá Boleslav zápasem na ledě nováčka v Jihlavě. Vstup do utkání se svěřencům nových trenérů Patrika Augusty a Viktora Ujčíka nepovedl. Již v desáté minutě prohrávali na Horáckém zimním stadionu 2:0. Maxwella totiž překonali Anatolij Protasenja a Radoslav Macík.

Bruslaři se ale nevzdali a za pouhých čtrnáct sekund bylo sníženo. První branku Mladé Boleslavi v nové sezóně měl na svědomí Jakub Valský, jehož Němeček našel pasem na modré čáře, byl sice během držení puku zahákován a rozhodčí signalizoval trest, avšak bývalý hráč Liberce si poradil a mezi betony Škarka snížil.

Bolka
Středočechům se podařilo vyrovnat duel dvě minuty před koncem druhé periody. Střelu Látala Škarek vyrazil a dojíždějící Jakub Orsava již neměl problém puk poslat do branky. Jihlava tak neudržela nadějný náskok z první části zápasu.

Podruhé do vedení se Jihlavští dostali deset minut před koncem základní hrací doby. Skořepa vyhrál vhazování přímo na obránce Kajínka, který vystřelil, Maxwellovi puk nadělal problémy a dostal se až za něj. Mladoboleslavský obránce Němeček se snažil puk odehrát do bezpečí, od brankařových zad se však puk odklouzal zpět do brankoviště a Němeček puk z čáry odstranil rukou. Rozhodčí si nebyl jistý, zda gól padl, a vydal se konzultovat celou situaci s kolegou u videa. Posuzování situace bylo vcelku dlouhé a Horácký stadion si samozřejmě přál gól. A to mu také bylo dopřáno, neboť rozhodčí po konzultaci nakonec trefu Davida Kajínka uznal a domácí Jihlava šla zpět do vedení.

V závěru zápasu byl právě Kajínek poslán na trestnou lavici a Mladá Boleslav po půl minutě početní výhodu zužitkovala. Kotvanovu střelu tečoval Radan Lenc a poslal duel do prodloužení. To rozhodl po dvou minutách exboleslavský Tomáš Jiránek, jenž tak nechal propuknout první oslavu výhry Dukly po jejím návratu do extraligy.