Piráti deklasovali Lovosice a jsou stále stoprocentní

Napsal 23.10.2021 Kateřina Kundertová, Martin Penker
C h o m u t o v - Piráti v rámci šestého kola Krajské ligy mužů Ústeckého kraje vyjeli do Lovosic. Od začátku zápasu byli lepším týmem a svého soupeře deklasovali třiadvaceti brankami. Největší podíl na výhře měli Roman Chlouba se třemi brankami a šesti asistencemi a také Milan Kostourek, který vstřelil pět branek a na čtyři přihrál.
6.kolo so 23.10.2021
LOV
1:23(0:5, 1:8, 0:10)
Lovosice
Koblischke (31. Vitvar) – Haken, Vandas, Drábek, Pavlata – Gudera ml., Šulc, Kundrát, Rusý, Gudera st., Suchánek
Hanuljak – Bártek, Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Josef Rindoš, Chlouba, Huňady, Chrpa, Mála, Kostourek, Jaroš, Řezníček, D. Šilar, Šarlinger

Lovosice
40. Šulc (Gudera st.)
2. Chlouba (Kostourek), 5. Chlouba (Huňady, Bártek), 12. Mála (Kostourek, Bártek), 16. Huňady (Chlouba, Rindoš), 17. Jaroš (Šilar), 26. Chlouba (Charousek), 27. Rindoš (Chlouba, Huňady), 27. Kostourek (Mála, Kuncl), 31. Chrpa (Kostourek), 36. Rindoš (Huňady, Chlouba), 36. Kostourek (Mála), 37. Mála (Kostourek), 39. Huňady (Chlouba), 42. Kostourek (Kuncl, Hanuljak), 44. Charousek (Huňady), 44. Chrpa (Mála, Kuncl), 45. Šarlinger (Žižka), 47. Kostourek, 51. Šilar (Jaroš), 52. Řezníček (Hartman), 56. Rindoš (Chlouba, Huňady), 57. Kostourek (Mála, Chrpa), 59. Huňady (Chlouba, Kuncl)

3:1
0:1
0:0
19:99
131
Folk – Cícha, Zítka

Výborný vstup Pirátů do utkání vyjádřil gólově Roman Chlouba, jenž nejprve skóroval po obkroužení klece a o chvíli později z bekhendového blafáku – 0:2. V polovině třetiny zvýraznil chomutovské vedení František Mála úspěšným pokusem mezi betony domácího brankáře – 0:3. Za pár okamžiků byl na konci povedené akce Patrik Huňady, na něhož navázal před odkrytou bránou Jakub Jaroš – 0:5.

Ve druhé třetině Piráti předvedli nevídaný kousek, když během třiatřiceti vteřin zavěsili třikrát. Roman Chlouba udeřil z dorážky a následně v podobné pozici vybídl Josefa Rindoše, na rozdíl osmi branek upravil Milan Kostourek hned po buly – 0:8.

V polovině zápasu se opět slavilo, tentokrát Jakub Chrpa zamířil z pravého kruhu pod horní tyčku, což vyhnalo z brány Ondřeje Koblischkeho – 0:9. Vystřídavšího Adama Vitvara Chomutovští po chvilce přivítali ve velké stylu – během padesáti vteřin Josef Rindoš úspěšně uzavřel přečíslení, Milan Kostourek skóroval z individuální akce a František Mála stanovil na 11:0.

Ještě před koncem dějství se podruhé v zápase trefil Patrik Huňady, na něhož odpověděl jediný úspěšný střelec domácích Jan Šulc, který protečoval přihrávku Karla Gudery mladšího – 1:13.

Závěrečnou periodu otevřel dokonaným hattrickem Milan Kostourek, jenž předvedl únik a povedený blafák – 1:14. Pak přišla další chomutovská padesátivteřinovka – přesilovku využil od modré Kamil Charousek, krásnou kličkovanou Františka Mály zakončil Jakub Chrpa a následně si domácí srazili do vlastní branky přihrávku Jakuba Šarlingera – 1:17.

Ani to nebylo Pirátům dost, jelikož kanonýr Milan Kostourek znovu potvrdil svou roli ve 47. minutě utkání – 1:18. Na přelomu dějství byla dokonána dvacítka poté, co se Daniel Šilar i Radim Řezníček za pár vteřin prosadili z těsné blízkosti – 1:20.

Zatím na nejvyšší výhru dosáhli Piráti v závěru duelu. Josef Rindoš z pravého kruhu dokonal hattrick a dokonce pátou branku zapsal z dorážky Milan Kostourek – 1:22. Finální podobu výsledku dal Patrik Huňady, jenž nejprve nastřelil horní tyč, ale pak z těsné blízkosti zapsal gólový triple – 1:23.

Karel Gudera starší (HC Lovosice): „Tady není co hodnotit, v devíti lidech se nedá hrát notabene proti třem lajnám. Navíc se nám den před zápasem zranil hráč, takže šel do zápasu jenom proto, aby nás bylo deset, ale hráli jsme v devíti. A na posledních deset minut odešel ještě jeden, takže jsme tam pak dostali nějakých osm gólů.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Dali jsme spoustu gólů, soupeř byl takový, jaký byl. Ukazuje se síla kádru hlavně dopředu a šlo to tentokrát i bez bruslení, což nám někteří ukázali. Stačilo, když kotouč bude lítat, přihrajeme si a zakončíme, z toho nějaké góly dáme. Doufám, že v průběhu soutěže – play-off a baráž – to bude náročnější, aby si kluci museli trochu sáhnout.“