Piráti cestují na led prvního Třince. Podaří se jim ze Slezska dovézt nějaký bodový zisk?

Napsal 29.09.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po domácím trojboji cestují Piráti na led dosud neporaženého Třince. Ve Slezsku budou chtít svěřenci trenéra Růžičky předvést co nejlepší výkon a dovést si domů nějaký bod, který by je udržel v popředí extraligové tabulky. Zápas osmého kola Tipsport extraligy začíná ve Werk Aréně v pátek 30. září v 17 hodin.

Změny v kádru v průběhu letní přestávky

Oceláři patří mezi nejambicióznější celky Tipsport extraligy. Tomu také odpovídá složení hráčského kádru. Napravit loňskou nepříliš povedenou sezónu přišlo hned několik nových tváří. Mezi ně patří například Jakub Petružálek, který dal třinecké nabídce přednost před návratem do Litvínova. Z amerického Texasu přestoupil mezi Oceláře Cory Kane. Z Brna do Třince se přesunul Rastislav Špirko. Návrat ztraceného syna, tak by se dal nazvat příchod útočníka Martina Růžičky. Z hostování v Plzni se vrátil Erik Hrňa, naopak hostování Jána Sýkory bylo ve slezském klubu prodlouženo. Novým koučem Třince je zkušený Vladimír Kýhos.

Kádr Třince opustil brankář Miroslav Svoboda, který momentálně působí v Jihlavě. Bez emocí se neobešel odchod loňského kapitána Rostislava Klesly, se kterým vedení slezského klubu ukončilo spolupráci. Na Slovensko zamířil Richard Stehlík, jenž nově působí v Liptovském Mikuláši. Třinecký dres již neobléká ani Tomáš Slovák, který zamířil do Žiliny, ale před pár dny podepsal smlouvu s Plzní. Bez angažmá je stále Tomáš Kopecký. Do Mladé Boleslavi zamířili útočníci Lukáš Žejdl a Jakub Orsava. Dres Znojma v EBEL nově obléká Tomáš Plíhal. Na zkoušce v Třinci byl v létě i Štefan Růžička, avšak ten dal před startem extraligy přednost Spartě. Loňská ofenzivní posila Vladimír Svačina nově hostuje v mistrovském Liberci. Na střídačce Ocelářů po loňském ročníku skončil Jiří Dopita, jenž nyní vede druholigový Vsetín.

Třinec v minulém kole přehrál Olomouc

Třinec v sedmém hracím kole extraligy zavítal na olomoucký led. První branku viděli diváci v osmnácté minutě, kdy otevřel skóre domácí Vilém Burian, jenž tečoval Jaroměřského střelu. Třinci se povedlo otočit duel díky dvěma přesným zásahům kapitána Zbyňka Irgla. Oceláři tak natáhli vítěznou šnůru již na sedm zápasů! Utkání mělo i své specifikum, neboť poprvé v historii proti sobě nastoupili otec se synem. V barvách domácí Olomouce působí mladý Jakub Galvas a třinecký dres obléká Lukáš Galvas.

Sestava Třince v Olomouci: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Miloš Roman, Petružálek, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Chmielewski, Marosz, Hrňa.

Pirátská vítězná série skončila s Pardubicemi

Piráti v úterním kole hostili dosud poslední Pardubice. Skóre zápasu sice otevřelo Dynamo, ale domácí díky trefám Kämpfa, Poletína a Vondrky vedli po dvaceti minutách 3:1. Druhá perioda patřila hostujícímu celku, který otočil vývoj. Piráti ale dokázali dvakrát dotáhnou vedení Pardubic a po dvou třetinách svítil na světelné kostce nad ledem stav 5:5. Poslední perioda přinesla opatrnou a bezbrankovou hru z obou stran. Naopak v prodloužení Pardubičtí bleskově rozhodli. Po 23 vteřinách hry ve třech na obou stranách ukončil střetnutí Petr Sýkora.

Piráti doma s Pardubicemi: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se naposledy utkaly na konci ledna v rámci čtyřicátého kola loňského ročníku. V zápase získali Piráti vedení zásluhou přesné trefy Rutty. Oceláři ale otočili vývoj střetnutí a po dvou třetinách vedli 2:1. Tohoto vedení je ale zbavili Chomutovští výbornou třetí třetinou, ve které vstřelili tři branky a zvítězili 4:2.