Piráti cestují k zápasům na led čtvrtého Vsetína a trápící se osmé Poruby

Napsal 26.01.2020 Marcel Holl
C h o m u t o v - Program Chance ligy nezastavuje. Piráty čeká po domácím nezdaru se Slavií hned dvojice zápasů. V pondělí hrají na ledě čtvrtého Vsetína a o den později na ledě trápící se Poruby. Podaří se svěřencům trenéra Buchala vrátit na vítěznou vlnu? To se dozvíme v pondělí 27. ledna od 17:30 a v úterý 28. ledna opět v 17:30. První třetinu zápasu ve Vsetíně odehrají Piráti v rámci projektu Legenda legendám v dresech s podobiznou Josefa Voláka.

S oběma následujícími soupeři se Piráti utkali před devatenácti dny. Nejprve setnuli Vsetín poměrem 6:4, o čtyřiadvacet hodin později si poradili i s ostravskou Porubou. Obě bitvy byly součástí domácího pětiboje, který nedopadl úplně podle představ. Piráti z posledních čtyř zápasů před vlastními fanoušky porazili akorát Litoměřice. Po porážce se Slavií se budou chtít Buchalovi svěřenci jistě vrátit na vítěznou vlnu. „Budeme bojovat o každý bodík venku,“ říkal Nicolas Hlava již po utkání se Stadionem.

Vsetín po porážce v Chomutově zaznamenal dvě tříbodové domácí výhry, poradil si se Slavií a Havířovem. Poté přišel třízápasový bodový útlum. Na ledě Poruby Valaši prohráli 0:1, ovšem v prodloužení. Stadion Na Lapači vyloupil první českobudějovický Motor a utkání v Přerově, rozhodl v nájezdové loterii domácí Jakub Navrátil, jenž v rozstřelu mířil do černého celkem třikrát. V sobotním utkání na ledě litoměřického Stadionu se již svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka vrátili na vítěznou vlnu, neboť Kalich Arenu vyplenili po výhře 6:2.

Porubě se daří o poznaní méně. V Ostravě jen vzpomínají na období ze začátku ročníku, kdy se hřáli na předních příčkách Chance ligy. Z posledních dvanácti kol, což je od vánočních svátků, získal ostravský tým pouze dva body za fotbalovou výhru v prodloužení nad Vsetínem. V ostatních případech vyšli Porubští na prázdno. Proto možná ani není divu, že u mužstva skončil jako hlavní trenér Miloš Holaň. Bývalý obránce se zkušenostmi z extraligy, reprezentace či NHL skončil v Porubě po třinácti měsících. Mužstvo dočasně převezmou asistenti Marek Pavlačka a Adam Vrba.

V obou souborech příštích pirátských soupeřů došlo od posledních vzájemného měření sil k hráčským změnám. Do Vsetína přišel ústecký kapitán Ondřej Smetana. Poruba také sáhla do kádru ústeckého Slovanu. Do Ostravy přichází útočník Petr Maršoun, jenž letos posbíral ve 42 utkáních 28 bodů.

Chomutov VsetínPoruba
3. místo (82 bodů)pozice4. místo (81 bodů)8. místo (60 bodů)

Piráti dostali od Slavie lekci z produktivity

Brankový účet otevřel ve čtrnácté minutě slávistický útočník Filip Vlček. Tentýž hráč zvýšil již na dvoubrankový rozdíl v minutě pětadvacáté. Piráti odpověděli o deset minut později z hokejky kapitána Marka Tomici. Jenže ještě před druhou sirénou znovu inkasovali. Pavláta prostřelil Filip Kuťák. Ve třetí třetině chtěli Chomutovští se zápasem ještě něco udělat, jenže hned v úvodu byl faulován Vítězslav Bílek, který si s nařízeným trestným střílením poradil a rozhodl o výhře Slavie. Piráti pak sice ještě měli šance, ale Michajlova už nepřekonali.

Piráti Chomutov – HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Tomica (Llewellyn, R. Havel) – 14. Vlček (Šteiner, Kubík), 25. Vlček (J. Novák, Kubík), 38. Kuťák (M. Ondráček, Hejda), 42. Bílek (TS).
Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 43:30. Zblokované střely: 16:10. Vhazování: 28:41.

Sestava Chomutova: Pavlát – R. Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – J. Sklenář, Suchý, Vrhel – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa.

Vsetín vyhrál na ledě Litoměřic

V Kalich Areně se na první branku nečekalo ani minutu. Po šestapadesáti vteřinách otevřel účet vsetínský Procházka. Na jeho trefu v deváté minutě zareagoval finský legionář ve službách Stadionu Korkiakoski. Jenže vyrovnaný stav netrval dlouho. Během desáté minuty se prosadili vsetínští Rehuš s Březinou a bylo to 1:3 z domácího pohledu. Snížení zařídil v šestnácté minutě Matěj Beran, ale v dalších dvou třetinách skórovali už jen Valaši. Zhruba v polovině duelu proměnil trestné střílení hostující Gorčík. Ve třetí třetině pak upravili výsledek do podoby 2:6 branky Jonáka a Tůmy. Vsetín tak poprvé vyhrál venku v kalendářním roce 2020.

HC Stadion Litoměřice – VHK ROBE Vsetín 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Korkiakoski (Voženílek, Jícha), 16. M. Beran (Jícha, Marcel) – 1. Procházka (L. Volf), 10. Rehuš (Gorčík), 10. Březina (D. Tůma, Bláha), 27. Gorčík (TS), 44. Jonák (Rehuš, Ondračka), 50. D. Tůma (Pechanec, Březina).
Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:38. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 29:31.

Sestava Vsetína: Bláha – Ondračka, Smetana, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Dostálek – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Karafiát.

Přerov byl nad síly Poruby

Přerovští Zubři byli ve větší pohodě, neboť Porubě se nedaří. Již ve třinácté minutě otevřel skóre domácí Lukáš Forman. V osmadvacáté minutě mohl poslat domácí do dvoubrankového trháku Jakub Navrátil, jenže nařízené trestné střílení neproměnil. Mrzet ho to ale moc nemuselo, neboť po polovině utkání využil početní výhodu Tomáš Doležal. Poruba za celý zápas vyslala na Klimeše pouhých dvanáct střel a svou jedinou branku dala v závěru druhé třetiny z trestného střílení. Trefil se Jan Káňa. Tečku za zápasem udělal Šimon Kratochvil, který střelou z dálky překonal Kůdelu, jenž jeho pokus neudržel a puk se tak došoural za brankovou čáru.

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Forman (Navrátil, Šnajnar), 31. Doležal (Pšurný, Navrátil), 46. Kratochvil – 40. Káňa (TS).
Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:12. Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 35:25.

Sestava Poruby: Kůdela – Krejčí, Urbanec, Rudl, Husák, Pastor, Dundáček, Dluhoš – Kanko, Jáchym, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Hlinka, Toman – Ollender, Brodek.