Piráti cestují do Ostravy, kde vyzvou šesté Vítkovice. Udrží Chomutovští páté místo?

Napsal 03.11.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se po domácí výhře nad úřadujícím mistrem z Brna přesunuli do Ostravy, kde v pátečním kole vyzvou místní Vítkovice. Zápas o páté místo začne v OSTRAVAR ARÉNĚ v 17 hodin a 30 minut. Podaří se Chomutovu potvrdit skvělou bilanci na venkovních kluzištích a vrátit svěřencům kouče Petra porážku z domácího ledu?

Vítkovičtí v dosavadním průběhu soutěže

Celek z Ostravy začal nový soutěžní ročník solidně. V prvních sedmi kolech získali svěřenci kouče Jakuba Petra čtrnáct bodů. Mezi které patří i dva z Chomutova, kde Vítkovice na konci září vyhrály 2:1 v prodloužení. Ve zbytku první čtvrtiny ale přišel výsledkový výpadek celku z OSTRAVAR ARÉNY, i tak se ale momentálně Ridera nachází na šesté pozici o pouhý bod za Piráty.

Velkou oporou Vítkovic je bezesporu brankář Patrik Bartošák, který také v tomto týdnu obdržel pozvánku do národního celku před blížícím se turnajem Karjala. Nesmíme také zapomínat na obránce Jana Výtiska, který opět kraluje Radegast indexu.

Poslední vzájemné utkání

Chomutovští přivítali v poslední vzájemném klání Vítkovice jako lídr extraligové tabulky. Utkání bylo od prvních minutek velmi vyrovnané. První branky se diváci v hledišti SD ARÉNY dočkali pár vteřinek před koncem druhé části z hole Patrika Zdráhala. Zápas poslal do prodloužení ve 49. minutě bek Jaroslav Mrázek. Hosté z Ostravy nakonec odvezli z Chomutova i druhý bod, neboť v nastaveném čase jim ho vystřelil Roman Szturc. Vítkovičtí tak byli prvním celkem, který Piráty porazil.

Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 1:2p (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1).
Branky: 49. Mrázek (Chlouba) – 40. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (Roman)
Statistiky – vyloučení: 6:7, využití: 0:0, střely na branku: 28:23, blokované střely: 13:11, hity: 8:8, vhazování: 27:36.

263 tr. minutTRESTNÉ MINUTY226 tr. minut

Piráti – Kometa Brno 3:2p (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Piráti po venkovní prohře s Jihlavou přivítali před televizními kamerami Kometu Brno. Vyrovnané klání došlo až do prodloužení, které ukončil již po 39 vteřinách hry Jakub Sklenář, který tak zařídil druhý chomutovský skalp úřadujících šampionů. Premiérovým chomutovským gólem v nejvyšší soutěži se blýskl Vojtěch Tomeček.

Sestava: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, Růžička, Lauko – Poletín, Huml, Tomeček – Sklenář, Skokan, Vondrka – Koblasa, Šťovíček, Havel.

Branky: 14. Slovák (Tomica, Lauko), 36. V. Tomeček (Grman), 61. Sklenář (Vondrka, Huml) – 12. Zaťovič, 51. Nečas (J. Krejčík, Gulaši).

Jakub Sklenář po výhře s Kometou

Slovo asistenta hlavního kouče Jana Šťastného

„Přivítali jsme kvalitní mužstvo Komety, proti kterému jsme chtěli odčinit nepovedené utkání z Jihlavy. Bohužel, jak jsme v Jihlavě končili, jsme i nastoupili. Prvních deset minut nebýt Jánka Laca, bylo by po utkání. Potom se nám z toho podařilo nějak vymanit a srovnat hru i skóre. Ve druhé třetině jsme pohybem trochu trápili obranu Brna. Ve třetí třetině byl soupeř jednoznačně lepší a jenom díky gólmanovi jsme zápas dotáhli do prodloužení, ve kterém jsme zkusili vabank a nasadili tři útočníky. Pro nás to jsou hrozně cenné dva body. Nedaří se nám podle představ, ale bojujeme a bodujeme,“ řekl po utkání s Brnem asistent trenéra Jan Šťastný.

Pardubice – Vítkovice 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Vítkovičtí v posledním kole cestovali do Pardubic. Domácí sice otevřeli skóre, avšak branky Baranky se Lvem zařídili hráčům Ridery vedení. V šestadvacáté minutě srovnal domácí Beran, jenže o chvilku později již Vítkovice znovu vedly, trefil se Hudeček. Dynamo po polovině duelu opět srovnalo krok, když se prosadil Ščotka, jenže hokejisté z Ostravy dokázali rozhodnout o tříbodovém zisku o tři minuty později zásluhou Romana. Utkání poznamenaly výpadky dodávky elektrické energie, první i druhá třetina musely být předčasně přerušeny a dohrány po pauze.

Sestava: Bartošák – Hrbas, Baranka, Puzič, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský – T. Jáchym.

Branky: 5. J. Sýkora (Rolinek), 26. Beran (Čáslava), 31. Ščotka (D. Tomášek) – 11. Baranka (Tybor, Roman), 17. Lev (Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk), 34. Roman (Lev, Tybor).