Mladežnický hokej

Piráti budou na poli mládeže spolupracovat s Karlovými Vary, mladíci by mohli naskočit i v Sokolově

Napsal 15.02.2021 Klub
C h o m u t o v - Přestože v Chomutově působí kvalitní mládežničtí trenéři, což ukázaly poslední roky, absence jedné z nejvyšších seniorských soutěží může dlouhodobě znamenat určitý handicap. I proto se vedení klubu dohodlo na spolupráci s karlovarskou Energií, nejlepším juniorům otevírá rovněž cestu do Chance ligy v barvách Sokolova.

„Hledali jsme cestu, jak kluky, kteří náš klub výkonnostně přerůstají, zapojit případně v extralize dospělých nebo Chance lize,“ vysvětluje Petr Jíra. „Vary by nám pak mohly pomoct doplnit týmy naší akademie nebo áčko. Kdyby tu byla druhá liga, mohli by v ní jejich junioři končící v mládeži vstoupit do seniorského hokeje společně s našimi juniory,“ doplňuje jedním dechem.

Prvním hmatatelným výsledkem nově vznikající spolupráce je přestup Jiřího Kulicha právě do Karlových Varů. „Jirka má potenciál projít draftem do NHL a možnost hrát jednu ze dvou nejvyšších soutěží dospělých může jeho pozici ještě zlepšit,“ uvádí sportovní manažer klubu.

V případě odpovídající výkonnosti pak mohou místní junioři naskakovat v Chance lize za Sokolov nebo eventuálně ve druhé lize za Bílinu, pokud by A-tým Pirátů zůstal v krajské lize. „Samozřejmě by kluci hráli za naše juniory případně za áčko, kdyby už věkem spadali mezi dospělé,“ popisuje Petr Jíra.

Výše uvedené kroky mají navázat na kvalitní práci místních trenérů mládeže a zároveň zajistit nejlepším mladým Pirátům možnost osahat si seniorský hokej na co možná nejvyšší úrovni. „Vnímáme to taky jako argument, aby u nás kluci zůstávali co nejdéle. Nikomu nechceme bránit v rozletu, ale zároveň chceme kvalitní kluky udržet co nejdéle u nás, aby nám táhli nahoru ostatní,“ uzavírá šéf chomutovské mládeže.

×
Dnes v 18:30 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň