Aktuální zprávy

Pátými duely skončilo předkolo. Utkáme se s nováčkem z Vrchlabí

Napsal 21.02.2008 David Matula
C h o m u t o v - Pátými a zároveň i posledními duely dnes skončilo předkolo play off a dalo tak definitivní podobu čtvrtfinálovým dvojicím. V obou závěrečných zápasech zvítězili domácí celky. Sarezu Ostrava a Havlíčkův Brod tak do čtvrtfinále doplní týmy Hradce Králové a Vrchlabí. Sezóna naopak končí pro kvarteto Třebíč, Kadaň, Jihlava a Havířov. Hokejisté Chomutova se mohou těšit na čerstvý vzduch z Krkonoš, hokejky totiž zkříží s nováčkem z Vrchlabí. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu již v neděli a úvodní dvojzápas sehrají na svém ledě hráči KLH.

Nepříznivý stav série 1:2 dokázali do úspěšného konce otočit hráči Hradce Králové a můžou se těšit na souboj s Kometou Brno. Domácí poslal již v první minutě do vedení Fořt a poté přidali Energetici do úvodní sirény ještě čtyři branky a rozhodli o svém postupu. Trefili se Roubík, Haluza a dvakrát Kadlec. Východočeši nakonec zvítězili 7:2.

Více jak vyrovnaný duel viděli diváci ve Vrchlabí. Skoro celý zápas dominovali oba brankáři a navzájem se předháněli o to, kdo více podrží svůj celek a komu se povede chytit větší šanci soupeře. Čisté konto nakonec vychytal pouze jeden z nich. Gólman Dukly Řehoř inkasoval až čtyři minuty před koncem utkání, kdy jej překonal z dorážky Vantuch a když minutu před koncem základní hrací doby vychytal Hylák Mana, postoupilo Vrchlabí do čtvrtfinále, kde jej čeká Chomutov.

Hradec Králové - Třebíč 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)