Aktuální zprávy

Patronem utkání pro nemocnici bude Martin Jor, těšit se můžete i na prohlídku sanitek

Napsal 10.01.2019 Klub
C h o m u t o v - Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy proběhne sportovní část třetího ročníku projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI. Podoba dresů je známa, duel s Mladou Boleslaví odstartuje v neděli 13. ledna v 15 hodin a 30 minut. Tradičně se můžete těšit na doprovodný program, poprvé bude mít výjimečný zápas i svého patrona, jímž bude někdejší chomutovský útočník Martin Jor.
PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI


Výtěžek třetího ročníku akce Pirátů pro nemocnici podpoří rehabilitační oddělení

  • 1. nemocnice v Chomutově byla provozována od roku 1855 v Puškinově ulici v místě bývalého sídla Policie ČR.
  • Dnešní nemocnice byla otevřena 1. 1. 1908.
  • Existence rehabilitačního oddělení začala v 60. letech minulého století jako pracoviště fyzioterapeutické. Metodicky spadalo původně pod ortopedickou ambulanci.
  • V roce 1970 převzala vedení oddělení prim. MUDr. Ackermannová, která se mj. velmi intenzivně věnovala rehabilitaci pacientů s dětskou mozkovou obrnou.
  • Lůžková část oddělení pod vedením prim. MUDr. Jiřího Berana začala fungovat v roce 1988 na Červeném Hrádku reprofilizací doléčovacích lůžek chirurgického oddělení.

„Martin nedávno utrpěl vážný úraz a rehabilitace je nyní jeho každodenním chlebem. Proto jsme oproti předchozím dvěma ročníkům trochu změnili model čestného vhazování před zápasem,“ prozrazuje šéf pirátského marketingu Karel Ton.

Místní rodák rozdělil působení v chomutovském A-týmu na dvě etapy. První zahrnovala v letech 1991 až 1994 ještě druholigové časy, po dvou letech v Karlových Varech se Martin Jor vrátil a setrval až do roku 2003. Zažil tím pádem obnovenou premiéru ve druhé nejvyšší soutěži a celkem nasázel 51 gólů, což ho řadí na 66. místo historického pořadí klubových střelců.

Už tradičně se do „nemocničního hávu“ přemění také kostka nad ledem, chybět nebude ani další doprovodný program spojený s projektem PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI. „Připravujeme speciální gólový song a také hudba bude laděná víc tematicky k nemocnici,“ přibližuje režisér videokostky Roman Jüngling.

Na obou stranách za brankami budou znovu stát sanitní vozy, jejichž houkačky a majáky ozvláštní atmosféru při gólech Pirátů a do kterých zároveň budou moci fanoušky nahlédnout. Stejně jako před rokem i tentokrát bude v ROCKNET ARÉNĚ možnost vyzkoušet si základy první pomoci.

Zkrátka je toho hodně, co během „klasického“ utkání Pirátů v Tipsport extralize nezažijete, proto byste neměli na souboji s Mladou Boleslaví chybět. Kromě dobré věci jde také o důležité body do tabulky a svěřenci Vladimíra Růžičky budou potřebovat co největší podporu.