Aktuální zprávy

Pařízek a Hrala na zkoušce uspěli a mají smlouvy, na testy dorazil švédský obránce Lang

12.08.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Příprava na ledě pokročila o další týden, v němž Piráti odehráli opět dva domácí přípravné duely. Po nich dochází k dalším změnám na soupisce chomutovského týmu pro nadcházející ročník Chance ligy. Obránce Tomáš Pařízek a útočník Kryštof Hrala podepsali smlouvy, takže jejich zkouška se mění v klasické působení v mužstvu. To od pondělí doplní švédský obránce Viktor Lang (na snímku), jehož trenéři v následujících dnech otestují.

Z hráčů na zkoušku měli Tomáš i Kryštof nejlepší pohyb a hlavně jsem z nich cítil touhu bojovat za Piráty. V zápasech se postupně zlepšovali, což nás přesvědčilo, abychom se s nimi dohodli na smlouvách,“ vysvětluje hlavní trenér Martin Štrba důvody podpisu dvou hráčů na zkoušku.

Pětadvacetiletý zadák Tomáš Pařízek bude moci navázat na osm startů ve druhé nejvyšší soutěži, které si připsal během sezóny 2016/2017 v Prostějově, kde ročník dokončoval po angažmá v nižší zámořské Southern Professional Hockey League.

Pro českobudějovického rodáka se tehdy jednalo o jedinou štaci v rodné zemi od odchodu ze staršího dorostu Motoru za Atlantik, kde strávil zbytek ročníku 2011/2012 a další tři roky. Po ročním působení na Slovensku, kde oblékl dresy Trenčína nebo Popradu, opět zamířil na severoamerický kontinent. Pak následoval zmíněný Prostějov a dva roky v polské nejvyšší soutěži.

U Pirátů zatím naskočil odchovanec jihočeského hokeje do tří duelů, v nichž nebodoval a třikrát putoval s menším trestem na lavici hanby. Stejnou porci zápasů absolvoval v bílomodrém dresu také útočník Kryštof Hrala, jenž se třemi asistencemi podílel na hattricku Stanislava Vrhela v utkání s ústeckým Slovanem.

Možná i tento výkon pomohl k tomu, že si vysloužil smlouvu u Pirátů, což může vnímat jako předčasný dárek k jednadvacátým narozeninám, které oslaví ve druhé polovině srpna. Někdejší mládežnický reprezentant si tuzemské nejvyšší soutěže dorostů zahrál v Jihlavě, Liberci a na Spartě, odkud v létě 2014 odešel do Djugårdenu, kde strávil tři roky.

Loni se po ročním angažmá v juniorech Karlskrony vrátil do České republiky. V barvách Tábora a Moravských Budějovic poprvé okusil ve druhé lize seniorský hokej. Také tento mladý útočník bude nyní bojovat za Piráty.

Čtyřiadvacetiletý obránce Viktor Lang se narodil v Linköpingu, ovšem v mládežnických letech prošel týmy z Arviky, Hagforsu či Boforsu, až se usadil v celku BIK Karlskoga. Tam postupně prošel až mezi dospělé a má za sebou šest let ve druhé švédské nejvyšší soutěži. Pokud by na zkoušce uspěl, stal by se vůbec prvním vyslancem hokeje Tre Kronor v historii chomutovského hokeje.