Aktuální zprávy

Ostrý start Pirátů: Na úvod doma s mistrem, ve čtvrtém kole venkovní derby

Napsal 26.04.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Ještě to není ani týden, co skončila baráž, v níž si návrat do Tipsport extraligy vybojovala karlovarská Energie a sestoupila jihlavská Dukla, a už je známo rozlosování zápasů pro nadcházejí ročník. Ten bude pro chomutovský hokej jednadvacátý mezi tuzemskou elitou a Piráty čeká hned v prvním kole dvojnásobný úřadující mistr z Brna.

Soubor Vladimíra Růžičky zahájí pouť základní částí znovu po roce a počtvrté v novodobé historii před vlastními fanoušky. Shodou okolností proti Kometě Brno, která byla úvodním soupeřem Pirátů také při návratu do nejvyšší soutěže po 38 letech v září 2012 a loni prohrála všechna čtyři vzájemná utkání.

Chomutovská bilance v prvních kolech Tipsport extraligy vypadá od roku 2012 následovně – domácí prohra s Kometou Brno, prohra po nájezdech v Karlových Varech, prohra v Třinci, domácí vítězství s Energií a naposledy domácí výhra s Olomoucí.

Kompletní rozpis Pirátů v základní části TELH 2018/2019

Ve druhé kole vyrazí parta zpod Krušných hor do hájemství posledního semifinalisty z Hradce Králové, aby poté přivítala na vlastním ledě Bílé Tygry z Liberce. Hned ve čtvrtém kole se uskuteční úvodní derby s litvínovskou Vervou a bude zajímavé sladovat, zda se natáhne už sedmizápasová série, během níž v mistrovském střetnutí vždy vyhrál hostující tým. První velké derby se uskuteční na Zimním stadiónu Ivana Hlinky.

Hned o kolo později přijede do Chomutova poslední držitel Prezidentského poháru pro vítěze základní části z Plzně, na druhého finalistu nedávného Generali play-off narazí pirátská družina ve dvanáctém kole, kdy přijedou Oceláři z Třince.

O zápas dříve se Piráti popasují s navrátilcem mezi českou klubovou smetánku z Karlových Varů, první malé podkrušnohorské derby uvidí domovský stánek Energie. Na Spartu nebo Pardubice si budou muset chomutovští fanoušci počkat až do druhé čtvrtiny soutěže.

Pozn.: Rozpis utkání je předběžný a může v něm docházet ke změnám v návaznosti na program v arénách jednotlivých týmůa volbu přímých přenosů České televize a O2 TV.

×
Dnes v 15:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Oceláři Třinec