Opět rozhodla neefektivita, Piráti s Porubou nedali branku a padli

Napsal 28.01.2020 David Panuška
O s t r a v a / C h o m u t o v - Den po prohře se Vsetínem se Piráti představili na ledě dalšího celku, v předehrávce 54. kola Chance ligy se postavili ostravské Porubě. Utkání rozhodly především početní situace. Domácí dali dvě branky v přesilovce, ta vítězná dokonce padla v oslabení. Piráti tak odjíždějí s prázdnou a žádným vstřeleným gólem.
N24 út 28.1.2020
POR
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
Poruba
Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora, Hudeček, Gřeš – Guman, Jáchym, Maršoun – Kanko, Hlinka, Káňa – Ollender, Toman, Brodek
Pavlát – Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – Sklenář, Suchý, Chrpa – Hlava, Pitule, Rudovský – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – M. Svoboda, Šagát, Vrhel

Poruba
18. Kanko (Káňa), 21. Hudeček (Husák, Káňa), 35. Hudeček (Sikora, Husák)

Wagner, Koziol – Bartek, Dohnal

Porubští začali zápas jednoznačně aktivněji. Jejich úvodní šance však vyšly naprázdno, a tak se postupem času hra vyrovnala a úroveň předváděného hokeje zapadla do šedého průměru. Do první velké šance zápasu se chybou domácí obrany dostali Piráti. Po špatné rozehrávce Urbance od vlastní branky se puku chopil Darby Llewelyn, který ale v souboji tváří v tvář s Foltánem odešel jako poražený. Pokračovalo se tedy dál za bezgólového stavu.

Když už to pomalu začalo vypadat, že se tribuny RT TORAX ARÉNY v první části gólu nedočkají, prosadili se domácí hráči neobvykle ve své početní nevýhodě. Ve vlastním pásmu se ke kotouči dostal Káňa, po sprintu přes celé hřiště našel dobře najetého Petra Kanka, kterému při pokusu o blafák puk sice utekl, ale utekl mu tak šťastně, že projel mezi betony Pavláta – 1:0.

Ostravanům zbylo z první třetiny ještě padesát sedm vteřin početní výhody, čehož využili! Hned po dvaadvaceti vteřinách vypálil od modré Husák a Pavlát vyrazil puk pouze na hokejku připraveného Jana Hudečka, který jej poslal podruhé v zápase do pirátské sítě – 2:0. Od této chvíle už to byli porubští hokejisté, kdo na ledě začal vládnout. Pavlát se ocitl v ohni střel a mnohdy byl pouze on tím hráčem, díky kterému se skóre dál neměnilo. A to až do pětatřicáté minuty. Potom totiž Sikora našel v přesilovce od modré opět Jana Hudečka a ten z téměř totožného místa, ze kterého střílel druhý gól, skóroval i potřetí – 3:0. Poruba si i nadále udržovala herní převahu.

Porubští úvodní oslabení třetího dějství ubránili a co víc, největší šanci si v tomto početním nepoměru připsal domácí Petr Kanko, jemuž ale klička nevyšla. Potom přišla další porubská vyloučení, která však domácí příliš z míry nevyvedla a i díky stabilnímu výkonu brankáře Foltána domácí Pirátům skórovat nedovolili. Nebyl ale sám. Ve skvělém gólmanském představení totiž na druhé straně pokračoval i Dominik Pavlát. Ať tak či tak, nakonec v závěrečné třetině i přes snahu hráčů obou týmů žádný gól nepadl.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): „Po den starém zápase jsme měli malé obavy, jestli nám zbudou nějaké síly. Hráli jsme proti těžkému soupeři, který má čtyři vyrovnané lajny a hráče se zkušenostmi z extraligy. Chtěl bych kluky pochválit za parádní výkon, který nám trochu pokazila vyloučení. Na druhou stranu to parádně ubránili a zápas dobře odmakali. Utkání bylo podtrhnuto skvělým výkonem brankáře Foltána a myslím si, že i to štěstí stalo tentokrát při nás.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „My jsme sem přijeli a v podstatě jsme tady dvě třetiny nebyli. Nechali jsme domácí hrát, trochu jsme zabojovali ve třetí třetině, ale to bylo z naší strany vše. Já můžu pouze domácím pogratulovat k výhře.“