Rozhovory

Ondřej Príhoda přispěl k první pozici, Janu Vostiňákovi pomohl k premiérové trefě salát

Napsala 28.12.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve čtvrtém nadstavbovém kole ELIOD extraligy dorostu porazili Třemošnou jasně 7:2 hlavně díky pětigólové úvodní třetině. Třemi kanadskými body přispěl ke čtyřem bodům Ondřej Príhoda, který ke gólu přidal ještě dvě asistence. Premiérový zásah si v celorepublikové soutěži připsal Jan Vostiňák, jenž si tak nadělil dodatečný vánoční dárek.

Chomutovští v prvním vzájemném utkání ještě základní skupiny vyhráli 3:2, pak ale v Třemošné prohráli po nájezdech, když dvěma góly v závěru prostředního dějství srovnali. „Už jsme nechtěli s Třemošnou prohrát, protože jde o tým, se kterým bychom měli vyhrát a neztrácet body,“ uvádí Ondřej Príhoda.

Přesto se to ale stalo. „Možná jsme si řekli, že jde o farmu Plzně, kde jsou slabší hráči, což není vůbec pravda a musíme makat s každým soupeřem. Bylo to trochu o našich hlavách,“ připouští.

Piráti do posledního utkání s Meteorem nevstoupili vůbec dobře, jelikož hned ve druhé minutě prohrávali. Ztráta mohla být i vyšší, ale Lukáš Malant předvedl tváří v tvář střelci hostů parádní zákrok. „Když jsme dostali první gól, nakoplo nás to,“ prozrazuje mladý forvard.

JAN VOSTIŇÁK

    Úplně první gól dal v republikové soutěži Jan Vostiňák, jemuž přivezl kotouč Lukáš Koblížek. „Po tolika zápasech čekání se mi opravdu ulevilo a spadlo to ze mě,“ říká čtrnáctiletý útočník, který si tak nadělil dodatečný vánoční dárek. „Možná zapůsobily Vánoce a pomohl mi dobrý salát,“ směje se a ještě přidává, „vzal jsem jiné obalení hokejky a nový řetízek, což asi pomohlo.“.

A kopnutí to bylo hodně velké. Chomutovští na přelomu třetiny během 66 vteřin nasázeli tři branky, které úplně změnily obraz hry. Po třetině nakonec vedli už 5:1, což ale týmu příliš nepomohlo. „Druhá třetina nebyla z naší strany dobrá, trochu jsme vypnuli. V kabině jsme si o přestávce něco řekli a znovu zapnuli,“ vypráví i o dalším průběhu ve třetí části.

Družina Kamila Koláčka a Petra Jíry se díky čtyřem bodům vyšvihla do čela své skupiny, ze kterého by měla jistý postup do vyřazovacích bojů. „Jsme maximálně spokojení, že jsme se dostali před Spartu,“ praví chomutovský odchovanec, který k výhře přispěl gólem a dvěma přihrávkami.

Ondřej Príhoda v loňské sezóně zapsal ve třech duelech dva kanadské body – přesný zásah a přihrávku, respektive dvě asistence. „Už jsem chtěl trochu zabrat a nestresovat se. Hodně mi pomohl výborný trenér pan Buchal, který mi řekl, ať se soustředím na hru a všechno ostatní přijde, což nakonec vyšlo,“ líčí.

Stejně jako většina hokejistů i patnáctiletý útočník sní o NHL, kam se přímo z klubu dostal i bez draftu David Kämpf. „Sleduju Kefu, který mě inspiroval, jak zabrat v tréninku a dostat se od nás do NHL, kde se mi líbí ještě Ovečkin,“ uzavírá Ondřej Príhoda.

Ondřej Príhoda zapsal v celorepublikových soutěžích poprvé tři kanadské body