Preview k zápasu

Olympijskou přestávku vyplní dvojzápas s Litvínovem, doma se hraje už v 10:30

Napsal 17.02.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Olympijskou pauzu vyplní Piráti hned dvěma přípravnými utkáními se sousedním Litvínovem. To první se odehraje v úterý od 10.30 v chomutovské SD ARÉNĚ. Původně mělo utkání začínat v klasických 17.30 hod, ale aby fanoušci stihli utkání mezi Českou republikou a Slovenskem, oba kluby se dohodly na posunutí času utkání. Druhé utkání startuje v 10.00 na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. A pozor! Na domácí i venkovní utkání je VSTUP PRO VŠECHNY FANOUŠKY ZDARMA.

Poslední vzájemné utkání

Poslední utkání odehráli oba celky na ledě Litvínova, a to v úterý 28. ledna. Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Na branku se čekalo až do konce druhé třetiny. Ve 39. minutě vystřelil od modré čáry Stehlík a odražený kotouč dorazil za záda Francouze David Hruška.

Již se zdálo, že Chomutov dovede utkání do vítězného konce, ale domácí byli proti. Kamil Piroš vypálil tvrdě od modré čáry a střela skončila až v síti za Kostúrem. V prodloužení byli mírně aktivnější Litvínovští, ale skórovat nedokázali.

Zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. Do chomutovské branky se postavil místo Kostúra Martin Růžička. Ačkoliv se za Piráty trefil Sikora, hosté byli úspěšnější. Skórovat dokázal Hanzl a bonusový bod připsal Litvínovu Martin Ručinský.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
9. HC VERVA Litvínov 47 15 8 6 18 98:108 67
14. Piráti Chomutov 47 5 0 9 33 83:178 24

Na koho si dát pozor?

Odpověď je jednoznačná – na Viktora Hübla. Tento chomutovský rodák nasbíral v jednačtyřiceti utkáních třicet šest bodů za dvanáct gólů a dvacet čtyři asistencí. Hübl je zároveň, spolu s Martinem Ručinským, nejlepším střelcem Vervy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem v řadách Vervy je Martin Ručinský. Ten má na kontě o jedenáct bodů méně než Hübl. Za dvanáct branek a třináct přesných přihrávek si připsal v dosavadním průběhu Tipsport extraligy dvacet pět bodů.

Marek Račuk se vyhýbá Viktoru Hüblovi

Statitické okénko

Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov
David Hruška (17+12)Nejproduktivnější hráčViktor Hübl (12+24)
David Hruška - 17 gólůNejlepší střelecHübl, Ručinský – 12 gólů
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávač Viktor Hübl – 24 asistencí
Lukáš Pulpán (2+8)Neproduktivnější obránceMatěj Stříteský (3+7)
Tomáš Malec – 65 trestných minutNejtrestanější hráčMichal Távníček - 99 trestných minut

O zápasech

Jak již bylo zmíněno, první utkání se odehraje v úterý 18.2. v chomutovské SD ARÉNĚ. Úvodní buly bude vhozeno již v 10.30, jelikož od 18.00 je na programu play-off ZOH v Soči mezi Českou republikou a Slovenskem. Na toto utkání mají VŠICHNI FANOUŠCI VSTUP ZDARMA.

Druhé utkání se odehraje na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově v pátek 21.2., a to od 10.00. VSTUP JE ROVNĚŽ ZDARMA.