Aktuální zprávy

Obrana nepřijde ani o Stanislava Dietze, produktivní obránce zůstává i na příští sezónu

11.05.2018 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Patří do skupiny hráčů, kteří posílili Piráty v průběhu uplynulého ročníku Tipsport extraligy a pomohli oživit hru týmu. Obránce Stanislav Dietz přišel do Chomutova začátkem prosince ze sousedního Litvínova na hostování do konce sezóny. Nyní se oba kluby domluvily na pokračování produktivního beka v kádru trenéra Vladimíra Růžičky i v příští sezóně formou ročního hostování.

„V minulé sezóně jsem byl se Standovými výkony spokojený. Splnil, co jsem od něj očekával, proto jsem chtěl, aby u nás zůstal,“ vysvětluje šéf realizačního týmu a sportovní manažer v jedné osobě.

Sedmadvacetiletý rodák z Písku odehrál první duel v pirátském dresu 3. prosince 2017 v Mladé Boleslavi, první bod zároveň znamenal premiérový chomutovský gól. Stanislav Dietz se trefil přesně týden po debutu, když doma s Jihlavou otevřel ve 23. minutě skóre střetnutí 30. kola.

V základní části stihl přesně polovinu zápasů, v nichž čtyřikrát skóroval a sedmkrát na přesný zásah přihrával. Ve skupině o umístění přidal dvě asistence v šesti soubojích. Celkem tak bilance ofenzivně laděného beka čítá v chomutovském dresu 32 utkání, čtyři góly a devět asistencí.

Mezi tuzemskou elitou hájil Stanislav Dietz barvy dvou severočeských rivalů, Českých Budějovic a Hradce Králové. Ve 223 extraligových startech zatím čtrnáctkrát rozvlnil síť v soupeřově brance a jednatřicetkrát se na přesném zásahu podílel přihrávkou. Tyto statistiky bude trojnásobný český reprezentant nyní rozšiřovat v Chomutově.

×
Dnes v 17:30 |
HC VERVA Litvínov
Piráti Chomutov