Aktuální zprávy

Obnovenou premiéru prožije v sobotu proti Písku útočník Tomáš Horna

Napsal 26.11.2010 David Nováček
C h o m u t o v - Když před začátkem sezóny přicházel Tomáš Horna z Kladna do Chomutova, zcela jistě nečekal, že jeho severočeské angažmá bude provázet tolik smůly. Hned během třetího tréninku letní přípravy si přetrhl stehenní sval a dlouhé tři měsíce nesměl vůbec nic dělat. Když pak po pěti měsících naskočil do ligového duelu proti Benátkám nad Jizerou, okamžitě skóroval. Jenže. Ozvaly se další potíže a Horna tak na dlouhé týdny zůstal znovu mimo hru.

Třicetiletý forvard Tomáš Horna stihl kvůli zdravotním potížím odehrát v dresu Chomutova zatím pouze dva ostré duely. Hned v tom prvním proti Benátkám nad Jizerou skóroval a přispěl k celkovému vítězství 4:1. Po utkání se vracel ke svému zranění: „Více jak pět měsíců jsem nehrál zápas. Můj výkon určitě nebyl optimální, ale jsem rád, že jsem zpátky v tomto kolotoči, a forma jistě půjde nahoru. Při třetím tréninku letní přípravy na suchu jsem si přetrhl stehenní sval a tři měsíce jsem nesměl nic dělat. Hodně jsem cestoval po vyšetřeních a rehabilitacích. Jakýkoliv výsledek mého snažení byl vidět strašně pomalu, což bylo hrozně nepříjemné. Tři měsíce jsem nemohl nohu jakkoliv zatížit.”

To ještě kladenský odchovanec netušil, že hned vzápětí ho potkají další zdravotní potíže a více než deset duelů zůstane znovu mimo hru. Nyní je Tomáš Horna znovu fit a v první formaci zasáhne do sobotního duelu proti Písku. Zda-li se mu obnovená premiéra povede stejně jako jeho první zápas v chomutovském dresu, můžete sledovat na vlastní oči. Utkání startuje v tradičním čase 17.30 hodin.

Duel s posledním celkem tabulky naopak vynechá kapitán Zdeněk Skořepa, který v neděli naskočí do extraligového duelu mezi Mladou Boleslaví a pražskou Slávií. Chomutovský útočník po dlouhých deseti letech znovu oblékne sešívaný dres. „Jsme domluveni s Vláďou Ružičkou, že Zdeněk v neděli naskočí do extraligy. A protože s ním počítám hned v pondělí na cestu do Olomouce, tak na sobotní zápas dostal volno. Tři utkání ve třech dnech by pro něho bylo příliš,” vysvětlil chomutovský trenér Milan Kašpárek.