JUNIOŘI - článek

„Oba zápasy rozhodla naše dobrá hra z obrany,“ řekl Erik Mežnar po úvodním víkendu

Napsal 05.01.2019 Michal Luxa, David Panuška
C h o m u t o v - Úvodní lednový víkend přichystal juniorům dvě utkání na vlastním ledě. Piráti se nejprve střetli s Hradcem Králové, o den později vyzvali Havlíčkův Brod. Chomutovští na cestě za vyřazovacími boji potřebují bodovat, což se jim podařilo. Zapsali do tabulky totiž dalších cenných šest bodů. Do soubojů druhé části DHL extraligy se zapojil také Erik Mežnar, jenž zaznamenal proti Bruslařskému klubu branku.

Po nevydařeném prosinci se mladí Piráti sesunuli tabulkou až na první nepostupovou příčku. Vše se ale změnilo během úvodního víkendu roku 2019, kdy Chomutovští získali hned šest bodů. Nejenže přeskočili Hradec králové, ale také Zlín, a tak jim patří třetí příčka za Mladou Boleslaví a vedoucími Karlovými Vary. „Určitě rozhodla v obou zápasech dobrá hra v obraně, ze které jsme vycházeli,“ zhodnotil klíčovou fázi Erik Mežnar.

Zatímco proti Hradci Králové chytal zkušený junior Richard Běhula, v sobotním střetnutí se do brankoviště postavil věkem ještě dorostenec Oliver Šatný. „Řekli jsme si v kabině, že Oliverovi musíme více pomoci, protože je to bažant,“ odpovídal s úsměvem na tváři. „Ale určitě podal výborný výkon,“ doplnil rychle.

Pokud se podíváme na tabulku druhé části DHL extraligy, najdeme Havlíčkův Brod na posledním místě. Mužstvo z Vysočiny získalo pouze třicet bodů, ale do Chomutova přijelo se sympatickým projevem. Vždyť Piráti získali duel až v samotném závěru, kdy se prosadili Matyáš Svoboda a kapitán Kryštof Ouřada. „Věděli jsme, že to bude nepříjemný zápas. Podle mého nás překvapilo hlavně jejich bruslení, protože byli rychlí,“ popisoval hlavní zbraně soupeře slovinský útočník.

Na konci roku 2018 zajížděli Piráti na led Zlína a Přerova, kde ztratili dva dobře rozehrané zápasy. Z těchto střetnutí se Piráti musejí rychle ponaučit, což se v novém roce povedlo, jak se zdá. „Myslím si, že jsme se moc nesoustředili na zápas a necítili se dobře,“ odpověděl po dlouhém rozmýšlení rodák z Ljubljaně.

„Nějakou dobu mi trvalo než jsem se zase trefil. Prostě musel jsem dát gól a podařilo se mi to,“ oddychl si po utkání s Havlíčkovým Brodem. V průběhu třiadvacáté minuty totiž Erik Mežnar dojel jako první za dorážkou, kterou usměrnil do hostující svatyně.

Vánoce byly v předchozích týdnech tématem číslo jedna. Jak je strávil slovinský Pirát? „Půlku vánočního času jsem strávil ve Slovinsku a druhou půlku zase tady, protože jsme měli tréninky,“ uzavřel sedmnáctiletý talent.