Mladežnický hokej

O víkendu pokračuje extraliga dorostu, a Noen extraliga Juniorů

Napsal 16.10.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další víkend, a další zápasy, to je již tradiční termín mladších ročníků. Junioři Chomutova zajíždějí v pátek na led Karlových Varů, v sobotu budeme hostit Kladno před sobotním vrcholem, v rámci severočeského derby. V pondělí zakončí Junioři svoji pouť v Liberci. Starší dorost hraje dnes od 18:00 doma se Spartou Praha, a v sobotu od 17:30 v Litvínově. Mladší žáci hrají v neděli, v Ústí nad Labem.

Junioři KLH Chomutov

Jak již bylo v úryvku uvedeno, tak chomutovské neděje zajíždějí na led energie z Karlových Varů, následovat bude zápas před domácím publikem. Proti Kladnu se představí již od 13:30, jelikož poté bude pro chomutovské obecenstvo připravená lahůdka, v podobě severočeského derby Chomutov – Ústí nad Labem. Víkendové kola zakončí v pondělí, kdy se představí na ledě Liberce.

HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov

Valcíři to v Karlových Varech nebudou mít vůbec snadné, jelikož právě Západočeši vedou skupinu. V posavadních 13 utkání byli poraženi celkem šestkrát, a to čtyřikrát v normální hrací době, a dvakrát v prodloužení. Nejvíce se Varům zadařilo v pátém kole, kdy převálcovali na svém ledě tým z Kladna 11:3. Zatím neproduktivnějšími hráči týmu jsou: Martin Frk (8+10), následován Jakubem Marečkem (7+8), a Tomášem Rohanem (4+11). Zápas začíná dnes od 17:30, v tréninkové hale KV Arény.

KLH Chomutov - HC Kladno

Před derby, které obstarají senioři Chomutova a Ústí nad Labem, se doma utkáme s výběrem Kladna. Středočeši jsou na tom vůbec nejhůř ve skupině Západ. mají pouhých 12 bodů, za tři výhry v normální hrací době, a pojednou bodu, když své soupeře porazili nebo prohráli v prodloužení. Jednu výhry si připsali i proti Chomutovu, a to doma, když zvítězili 6:2. Nejproduktivnějšími hráči Kladna jsou: Antonín Melka (9+5), Jan Kupec (8+5), a David stah (3+10). Utkání samotné se hraje v sobotu od 13:30, na ČEZ Stadionu v Chomutově.

HC Bílí tygři Liberec – KLH Chomutov

Posledním utkání, kde Severočeši nastoupí se odehraje v Liberci. Tygři v Noen Extralize juniorů figurují na celkovém čtvrtém místě. Vyhráli celkem sedmkrát v normální hrací době, jednou prohráli v prodloužení, a pětkrát prohráli. Celkově tedy mají 22 bodů, čímž mají na Chomutov sedmibodový náskok. Poslední zápas Liberec prohrál v pražských Holešovicích, kde podlehli Spartě 1:5. Nejproduktivnějšími hráči se jeví zatím Tomáš Vařecha (3+9), Tomáš Fillipi (8+3), Jakub Klíma (5+6), a Michal Bulíř (3+8). Utkání se hraje v pondělí od 18:00, v Tipsport Aréně Liberec.

Starší dorost KLH Chomutov

Dorostencem čeká o víkendu celkem dvě utkání, dneska proti týmu pražské Sparty, které se bude hrát od 18:00 a zítra na ledě Litvínova. Utkání je na plánu od 17:30. Jestli chtějí dorostenci Chomutova do Play-off, je nejvyšší čas, aby začali vyhrávat. V dosud odehraných jedenácti utkání získali pouze osm bodu, což je ani ne bod na zápas.

KLH Chomutov – HC Sparta Praha

Sparta si v dosavadním ročníku vede na výbornou, když je na celkovém druhém místě tabulky, se ziskem osmadvaceti bodů, což je o dvacet bodů více, než má KLH Chomutov. I tento fakt nahrává našemu soupeři, a bude mírným favoritem zápasu. V týmu Sparty se hned několik hráčů, kteří vyčnívají z klubových statistik. Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je Daniel Přibyl, který má za pět gólů a osm asistencí, celkových 13 bodů. Další, kteří ho následují jsou: Tomáš Rubeš (7+4), Stanislav Eis (3+4), a David Dvořáček (2+5). Utkání se hraje dnes od 18:00, na ČEZ Stadionu v Chomutově.

HC Benzina Litvínov – KLH Chomutov

Toto utkání může být pro chomutovské dorostence velmi důležité, jelikož právě Litvínov je těsně před KLH Chomutov. Celkově na svém kontě má 14 bodů, za čtyři výhry v normální hrací době, jednu v prodloužení, a osm porážek. První utkání, které hráli soupeři mezi sebou vyznělo jednoznačně pro chemiky, když v Chomutově vyhráli 4:0. V týmu Litvínova je několik nadějí, kterým se velice daří. Nejvíce dobře jsou na tom hráči Šrámek Jakub, a Pavel Smolka, kteří mají shodně pět gólů a pět asistencí, což znamená celkových 10 kanadských bodů. Následují je Marek Švarc (5+1), a Pavel Písařík, také (5+1). tkání se hraje v sobotu 17.10. od 17:30, na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Mladší dorost KLH Chomutov

Ani zde není Chomutov, na tom právě nejlépe. Stejně jako starší dorostenci, tak i jejich o pár let mladší kolegové se usadili na chvostu tabulky. Chomutov má pouze dva body za výhru v prodloužení, které získali doma proti týmu z Karlových Varů. Náš soupeř o šest bodů více, a je na osmém místě v tabulce západní skupiny.

HC Ústí nad Labem – KLH Chomutov

Město na Labi, které se jmenuje Ústí nad Labem, má celkově osm získaných bodů. Ústí nad Labem získalo body za jednu výhru, dvě vítězství v prodloužení a jednu prohru v prodloužení. Nejproduktivnějšími hráči soupeře jsou Tomáš Vykouk, který má za 3 góly a pět asistencí celkově 8 bodů. Následují ho Martin Patzelt (2+3), Tomáš Harkabus (3+1), a Jindřich Jan (3+1). Utkání se odehraje v neděli 18.10. od 15:00, ve Zlatopramen Aréně v Ústí nad Labem.