Ohlasy po utkání

„O prvním gólu jsem vůbec nevěděl, videorozhodčí mi dal dáreček,“ říká s úsměvem Ivan Huml

Napsal 13.09.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - První tři utkání nového ročníku Tipsport extraligy Piráti vyhráli a na svém kontě mají plný počet devíti bodů. Výraznou měrou se na tom podílel i Ivan Huml, který jednou skóroval na ledě Vítkovic a v utkání proti Škodě Plzeň si připsal dokonce dva zásahy za soupeřova brankáře. Jak ale sám přiznává, o svém prvním gólu nejdřív vůbec nevěděl.

Utkání pro Piráty nezačalo nejlépe, ale zejména díky druhé třetině ho dokázali dovézt do vítězného konce. V kabině tak musela panovat spokojenost. „Samozřejmě velká spokojenost. Zápas pro nás nezačal úplně šťastně, měli jsme tam vyloučení na pět minut a oslabení tří proti pěti a chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Pak jsme ale začali hrát dobře, dařily se nám přesilovky,“ říká předsezónní posila z finského Kärpät Oulu.

V předchozích dvou utkáních vstřelili Piráti shodně po třech gólech, dva naopak inkasovali. Zápas proti Plzni byl v tomto ohledu zcela jiný, protože Chomutovští vstřelili hned šest branek. „Na šest gólů doma by se mělo vyhrát. Nemůžeme být spokojení, že jsme dostali čtyři góly, Plzeň má šikovné hráče a dokáže si vytvářet šance. Výkon do obrany nebyl úplně to, co bychom si představovali, ale dát šest gólů je pro nás plus,“ konstatuje pětatřicetiletý rodák z Kladna.

Ivan Huml v zápase s karlovarskou Energií
Ivan Huml v zápase s Karlovými Vary

Jak již bylo řečeno, Piráti mají úvod sezóny velmi dobrý a na svém kontě mají devět bodů z devíti možných. Aktuálně se tak nacházejí na třetím místě tabulky, což ale není v takto rané fázi sezóny směrodatné. „Začátek máme takový, jak bychom si přáli, ale v tuto chvíli to nic neznamená. Máme sice devět bodů, ale čeká nás spousta těžkých soupeřů. Nesmíme usnout na vavřínech, ale musíme pracovat dál. Zatím předvádíme kvalitní hokej, hrajeme zodpovědně do obrany, což nám přináší ovoce. Na druhou stranu se na tento zápas určitě ještě podíváme, protože dostat doma čtyři góly bychom neměli,“ nastiňuje Ivan Huml, co se děje po zápase.

Ostřílený harcovník vstřelil v dosavadních třech utkáních tři branky, což ho řadí na vrchní příčky v tabulce střelců extraligy. V utkání proti Škodě dal branky hned dvě. „Abych řekl pravdu, ten první gól mi byl připsán, ani nevím o tom, že bych ho dal. To mi dal video rozhodčí dáreček. Vjel jsem do skrumáže a pravděpodobně se to ode mě odrazilo. Možné to je, ale ke gólu jsem se úplně nehlásil. Dva góly jsou samozřejmě hezké, ale dostal jsem nezodpovědnou desítku na konci zápasu, což mě trochu mrzí. Jsem ale rád, že to kluci dotáhli do vítězného konce. Na trestné lavici mi nebylo úplně příjemně,“ přiznává hráč, který vstřelil branku hned ve svém prvním reprezentačním utkání za Českou republiku.

Ačkoliv Chomutov po první třetině prohrával, první tři minuty z třetiny druhé mu zajistily body z utkání. Piráti se během této doby prosadili hned třikrát. „Hned po prvním buly jsme dobře napadali a nakonec jsme dali rychlou branku, což Plzeň trochu zaskočilo. V tu chvíli jsme to využili a přidali další dva rychlé góly. Dá se říct, že pár minut ovlivnilo celý zápas. Ten byl celkově vyrovnaný, i když jsme byli asi o trochu lepší. Myslím, že tři body jsme si zasloužili,“ uzavírá hráč, jenž nosí na zádech číslo sedmdesát jedna.