Ohlasy po utkání

„Nic jsem neměnil, asi mám jen více štěstí,“ řekl Martin Rýgl o střelecké formě

Napsal 08.12.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – V posledním střetnutí základní části Chance ligy se Piráti představili v domácí ROCKNET ARÉNĚ, kam přijel osmý celek tabulky z Havířova. Mužstvo vedené Miroslavem Buchalem do zápasu skvěle vlétlo, ale v dalších periodách se muselo strachovat o vítězství. Pilířem chomutovské obrany se stal Martin Rýgl, jemuž nejspíše přišla střelecká sada hokejek. Vždyť třiatřicetiletý rodák z Jablonce nad Nisou vsítil třetí branku ve čtvrtém duelu.

Soubor chomutovských hokejistů vletěl do utkání s Havířovem jako hurikán, vždyť krátce po startu vedl o dva zásahy. Jenže od druhé dvacetiminutovky se hra vyrovnala a Havířov se nadechoval k dotažení výsledku. Ovšem ve třetí části se prosadil Jakub Doktor, který na několik málo minut dal Pirátům zase pocit jistoty. To ale nebylo vše, hostující AZ znovu snížilo. Mnohem hůře bylo celku kolem kapitána Tomici, když půl minuty před závěrečnou sirénou usedl na trestnou lavici Radek Havel. Dominik Pavlát zamkl svou branku, čímž pomohl připsat tři body Severočechům.

„Viděli jsme všichni, že šlo o urputné utkání. První třetina se nám vydařila, poté se nám staly drobné chyby a inkasovali jsme na 2:1. Od té doby to bylo takové nervózní, ale jsme hrozně rádi, že jsme před reprezentační pauzou vyhráli,“ hodnotil střetnutí zkušený obránce. „Na rozdíl od první třetiny se soupeř v dalším průběhu asi vzepřel. Nebo spíše nám nevyšla přesilovka a pak přišly takové slabší chvilky. Vždy to je po naší nekoncentrovanosti, mi přijde. Furt si to sice říkáme, ale opakuje se nám to. Jsme rádi, že jsme zápas alespoň takhle zvládli,“ odpovídal na další otázku.

Na světelné kostce se psal čas 4:44, když se Martin Rýgl radoval z úvodní branky v utkání. Chomutovský obránce byl sice ve velkém úhlu a navíc až u mantinelu. Jeho nahození mířilo do brankoviště, kde si pokus za brankovou čáru srazil nešťastným způsobem Jiří Matoušek. Rodáku z Jablonce nad Nisou se v posledních dnech daří, vždyť se prosadil potřetí během čtyř zápasů Chance ligy.

„To byl velice šťastný moment. Kluci z druhé lajny se v pásmu nějak točili a my obránci střídali. Viděl jsem, jak Pitlák shodil hru za bránu. Na mě puk vyjel krásně z rohu a já chtěl nahrát na Stloukyho před bránu. Asi mi to nějak šťastně sjelo, protože jsem to trefil přímo k první tyčce. Akorát nevím, zda to bylo přímo nebo si to tam kopl brankář, jak se přemisťoval,“ popisoval celou situaci.

„Je to kolikrát o štěstí. Snažím se možná více střílet, ale zase předtím jsem také střílel. Prostě možná mám jen více štěstí nebo nevím. Jsem za to samozřejmě moc rád, protože takové góly potěší. Je to pro nás důležitá část sezóny a jsme rádi, že to takhle jde,“ mluvil ještě o gólové sérii.

Osmadvacátého listopadu byl z chomutovské lavičky odvolán Martin Štrba, jehož pozici zaujal v posledním dni měsíce Miroslav Buchal. Podle Martina Rýgla se ve hře Pirátů ale změnily jen detaily. „Nic zásadního se neměnilo, nemělo to žádný vliv na systémové věci. I formace zůstaly skoro stejné, takže si myslím, že z herního pohledu se nic zásadního nezměnilo,“ vysvětloval.

Jistotu osmičky si Piráti zajistili o pár zápasů dříve, než skončila základní část. Ovšem v posledním střetnutí ještě bojovali o nejlepší čtyřku. Zatímco Chomutovští zvítězili s Havířovem, Vsetín nestačil na Litoměřice. Kocábka Miroslava Buchala se tak posunula právě na čtvrté místo, a tak 17. prosince odehraje první utkání druhé části sezóny před vlastními fanoušky – přijede Slavia.

„Z vývoje, který byl takový nahoru a dolů, máme dobrou výchozí pozici do druhé části sezóny. Budeme se určitě snažit, abychom ji potvrdili a skončili v první čtyřce. Jinak určitě trenéři ve hře nedostatky najdou a přes pauzu na nich začneme pracovat. Teď budeme mít dva dny volna a poté se budeme připravovat na další průběh sezóny,“ sumíroval třiatřicetiletý bek s dvanáctkou na zádech.

„Přesilové hry jsou takové, no já nevím. Se Vsetínem jsme z nich dali dva góly, ve Frýdku jsme jednu také proměnili. Nejsou to tak dobře sehrané situace, občas ale góly dáme. Chybí nám v nich taková lehkost, kterou jsme měli ze začátku sezóny. Vůbec nevím, čím to je, ale určitě na nich teď zapracujeme,“ sliboval.

Od začátku sezóny odehrál Martin Rýgl dvacet duelů, v nichž posbíral devět kanadských bodů. Rodák z Jablonce nad Nisou třikrát mířil do černého a šestkrát vymyslel klíčovou přihrávku. V posledních zápasech se navíc opět rozehrává k obvyklým výkonům, které přerušilo říjnové zranění. „Celý říjen jsem byl zraněný, takže začátek listopadu jsem se do toho nějak dostával. Nemohu říct, že bych byl se sebou úplně spokojený. Samozřejmě vždycky je co zlepšovat a jsem rád, že fyzicky už se cítím dobře,“ hodnotil sám sebe. „Teď jsme se dostali na vítěznou vlnu. Je škoda zápasu ve Frýdku, kde jsme taky sahali po bodech, ale jinak jsme v posledních zápasech začali vyhrávat. Takže si myslím, že celkově jsme teď spokojení,“ doplnil ještě.

Za pár týdnů budou Vánoce, které každý hráč chce prožívat s rodinou. Ovšem život hokejisty je v tomto ohledu záludný. Jednadvacátého prosince se ještě hraje jedno kolo Chance ligy a na druhý svátek vánoční druhá nejvyšší soutěž už znovu pokračuje. „Samozřejmě na Vánoce se těšíme všichni. Program mezi Vánocemi je dost nabitý. Uvidíme, jak to bude vypadat šestadvacátého, zda se nebude dát kolo předehrát. Každý chce být s rodinou alespoň dva dny, ale uvidíme, jak to všechno vyjde. Každopádně se moc těším,“ řekl s jiskrou v očích. „Klasicky dárky nechávám na poslední chvíli, asi jako většina chlapů. Nějaké zásadní dary už mám připravené tak nějak v hlavě,“ uzavřel s úsměvem ve tváři.