Ohlasy po utkání

„Nepřipouštěl jsem si to, ale gól pomůže mojí psychice,“ říká Roman Chlouba

Napsal 20.02.2020 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 52. pokračování Chance ligy vydali do pražského Edenu, kde i potřetí v sezóně zdolali domácí Slavii. K celkově čtvrtému skalpu svěřenců Miloše Říhy mladšího v pátém vzájemném střetnutí přispěl třemi kanadskými body rovněž Roman Chlouba, který poprvé po návratu do bílomodrého dresu skóroval a se spoluhráči se radoval z druhého vítězství v řadě.

„Získali jsme zlatý tři body, protože jsme výborně začali, ale po našich chybách Slavie ještě před pauzou srovnala a ve druhé třetině skóre otočila,“ ohlíží se devětadvacetiletý útočník. „Před třetí třetinou jsme si řekli, že si nějaké body odvezeme, když budeme hrát v pěti a bez faulů. Jsme hodně rádi, že nakonec ty body byly tři,“ těší jej.

Jak už Roman Chlouba zmínil, Piráti vstoupili do duelu velmi dobře. Na konci čtvrté minuty svítil na ukazateli skóre výsledek 0:2, jenže o první přestávce to bylo 2:2 a na začátku 25. minuty dokonce 3:2 pro sešívané. „Podle mého jsme nepolevili, jenže už od mého příchodu si neustále opakujeme, že předbrankový prostor u nás i před bránou soupeře je nejdůležitější, ale zase jsme tam nechali dvakrát hráče a dostali jsme z toho dva góly,“ přibližuje s odstupem necelého dne.

Nutno však podotknout, že také Chomutovští se prosadili z bezprostřední blízkosti branky. V přesilovkách doráželi střely spoluhráčů Filip Suchý a Martin Šagát, jehož druhý gól po příchodu ze Slavie byl znovu vítězný. „Říkali jsme si, že musíme být silní před naší i jejich brankou a co nejvíc střílet, abychom mohli sbírat odražené puky a dorážet je. Pracovali jsme na tom a před brankou soupeře jsme to i zužitkovali,“ libuje si místní odchovanec.

Ten přesně po 47 minutách hry vyrovnával na 3:3, asistencí se pak podílel i na rozdílovém zásahu v pětiminutové přesilovce a přihrávku zapsal i u druhé trefy svého týmu. Roman Chlouba tedy skóroval v šestém utkání po přesunu z Kadaně. „Nepřipouštěl jsem si, že jsem ještě nedal gól. Snažil jsem se na to nemyslet, jen jsem si opakoval, že to přijde, když budu hodně střílet“ nechává nahlédnout do vlastních myšlenek. „Fíla mě nádherně našel a konečně to tam spadlo. Pomůže to i mojí psychice a věřím, že už to bude jen lepší a lepší,“ přeje si.

Ze slov Romana Chlouby lze vyčíst, že žádné zaběhnuté rituály neměnil a zůstával relativně v klidu. Uvědomoval si, že změna prostředí nějaký čas zabere. „Jsem v ambicióznějším týmu, kde je víc kvalitních hráčů, kteří můžou být na ledě v důležitých situacích a rozhoduje momentální forma. Potřeboval jsem si zvyknout na trochu jinou roli. V Kadani jsem býval na ledě přes dvacet minut, tady je to míň, takže chvilku trvalo, než si to sedlo,“ popisuje. „Hlavní je, že jsme teď vyhráli dvakrát za sebou,“ nehledí na vlastní čísla.

Stejně jako u nedalekých Trhačů i u Pirátů chodí chomutovský rodák na početní výhody, kde tráví v bílomodrých barvách zhruba polovinu času ve srovnání s Kadaní. Na Slavii se pak objevil na ledě i v oslabení. „Jsem rád, že mi trenéři důvěřují i na přesilovky. Přece jen i v nich jsme si na sebe museli zvyknout, což už vypadá, že si sedá,“ hlásí. „Na oslabení jsem zatím nechodil, až na Slavii jsem naskočil i do něj,“ doplňuje ještě.

Před úvodním vhazováním měli svěřenci Miroslava Buchala na Slavii na čtvrtém místě k dobru jeden bod, díky výhře se chomutovský náskok navýšil na rozdíl čtyř bodů. „Podvědomě jsme to věděli, ale nepřipouštěli jsme si to,“ reaguje Roman Chlouba na přímou bitvu o čtvrté místo znamenající start čtvrtfinále v domácím prostředí. V něm by nyní Piráti narazili právě na Pražany. „Samozřejmě to člověka napadne, ale na druhou stranu se musíme na play-off připravit bez ohledu na to, na koho v něm narazíme,“ připojuje.

Pro forvarda nosícího momentálně dres s číslem 20 se jednalo o první souboj Pirátů se Slavií, kterou Chomutovští v jejím hájemství pokaždé zdolali. „Těžko se to hodnotí, proč to tak je, když jsem tu nebyl,“ krčí rameny autor už čtrnácti gólů v probíhajícím ročníku Chance ligy. „Ze zápasů s Kadaní vím, že oni doma dobře bruslí, neztrácí puky, hrají jednoduše a nahazují,“ shrnuje hru zatím posledního protivníka.

Těmi nejbližšími budou během závěrečného ryze únorového víkendu Vsetín s Porubou. „Dvojzápas doma je lepší než na Moravě, kde to bývá těžké,“ usmívá se Roman Chlouba. „Já osobně se těším, protože to bereme i jako přípravu na play-off, kde se hraje taky dva dny po sobě. Musíme uhrát šest bodů,“ burcuje závěrem.