Ohlasy po utkání

„Nepovedlo se nám ubránit nadějný výsledek,“ litoval po první venkovní prohře Jakub Lauko

Napsal 09.10.2017 Michal Luxa, Igor Mainka
C h o m u t o v – Až v jedenáctém kole Tipsport extraligy přišli Piráti o venkovní neporazitelnost, když nestačili na jednoho z favoritů celé soutěže. Do utkání se opět zapojil také Jakub Lauko, jenž protrhl střeleckou smůlu a poprvé v novém ročníku skóroval. Mládežnický reprezentant opět nastoupil ve třetí formaci a na ledě strávil 13 minut 11 vteřin.

Jakub Lauko je dosud nejmladším autorem vstřelené branky v české nejvyšší soutěži. Sedmnáctiletý reprezentant vsítil dvě branky už v loňské sezóně Tipsport extraligy. Mladý útočník se v předešlých deseti kolech několikrát probojoval do velkých šancí, které skončily na brankářích nebo vedle branky. Až proti Třinci zvedl ruce nad hlavu a radoval se z gólu. „Nevím. Je to gól jako každý jiný a neberu to nijak zvláštně, že jsem nejmladší autor branky. Snažím se hrát jako ostatní. Nemůžu brát ohled na to, že jsem mladý. Nikdo na mě nemůže brát ohled, musím hrát jako všichni ostatní,“ řekl odhodlaně.

Duel, v němž se prosadil Jakub Lauko, i potřetí putoval do nastaveného času. Proti Ocelářům vsítila chomutovská hvězdička úvodní branku zápasu, čímž dopomohl Pirátům k cennému bodu. „Nevím, jestli to je nějaké štěstí, že když dám nějaký gól, tak je prodloužení. Je škoda, že jsme to proti Třinci nedotáhli. Utkání jsme otočili, opět jsme dostali rychlou branku a zase to otočili oni. Byl to zvláštní zápas,“ litoval ztraceného vedení.

V zápase několika obratů se nakonec z vítězství v prodloužení radoval Třinec. Po otočení stavu na stranu Ocelářů se o další obrat postaral dvěma brankami Ivan Huml. Ovšem Severočeši nadějný stav neudrželi a nakonec vezou do SD ARÉNY jeden bod. „Bylo to vyrovnané utkání. Možná se k soupeři přiklonilo trochu štěstí. Chtěli jsme ubránit nadějný výsledek, což se nám nepovedlo. Ovšem musím říct, že bod z Třince je dobrý,“ hodnotil mládežnický reprezentant.

Zatímco Chomutov získal v domácím prostředí pouze šest bodů, tak na hřišti soupeřů mu patří první pozice. Na venkovních stadionech získali Piráti patnáct bodů a o letošní neporazitelnost je připravil až Třinec. „Je to takový paradox, že hrajeme venku lépe než doma. Možná, že venku nejsme pod takovým tlakem. Doma chceme hrát více dopředu a venku se snažíme výsledek ubránit. Nevím, čím to je. Určitě to musíme zlepšit, protože před vlastními fanoušky nesmíme prohrávat,“ prozradil zklamaným hlasem.

V loňské sezóně se oba celky potkaly ve čtvrtfinále, kde jasným favoritem byli Slezané. Ovšem z postupu do další fáze se trochu překvapivě radovali Chomutovští. „Byly tam emoce a trocha vyhrocených situací. Trochu nádechu z play-off to mělo,“ podotkl na závěr.