Ohlasy po utkání

„Neplníme, co máme a co trénujeme,“ smutnil Jan Rudovský po prohře se Sachalinem

Napsal 06.08.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se ve třetím přípravném duelu postavili ruskému Sachalinu, ale s tím padli 1:5. Jan Rudovský byl u jediné branky své první lajny v přesilové hře, ale po utkání duel nehodnotil pozitivně. Chomutovský tým podle jeho slov srážely individuální chyby a menší strach z důrazu Rusů.

Piráti se ve třetím domácím přípravném utkání v řadě představili proti poněkud exotickému soupeři, na sever Čech totiž přijel více jak osm tisíc kilometrů vzdálený Sachalin. Ruský tým, který ovšem působí v Asijské hokejové lize mezi japonskými a jihokorejskými celky, v ROCKNET ARÉNĚ představil rychlý a důrazný hokej, který mu přinesl jasnou výhru 5:1.

O vítězi utkání rozhodly především přesilové hry. Zatímco Piráti využili pouze jednu, ruské mužstvo se v početní výhodě radovalo hned čtyřikrát. „Věděli jsme, že je to kvalitní tým a že budou hodně brusliví. Oni tu svojí ligu pravidelně vyhrávají, takže bylo jasné, že to nebude nic lehkého. Speciální příprava ovšem neproběhla,“ pronesl hned po utkání člen první útočné formace Jan Rudovský, který vyzdvihl hlavně způsob bruslení třetího pirátského soupeře v letní přípravě. 

Kladenský odchovanec naskočil proti druhému mužstvu z Ruska během jednoho týdne, po konci utkání se tak zamyslel nad rozdílem mezi Jekatěrinburgem a celkem ze Sachalinu. „Na startu duelu to bylo ještě rychlejší než s Jekatěrinburgem. Jinak asi nastejno, hráli podobný hokej,“ neviděl moc rozdílů dvaatřicetiletý útočník, který se stal jednou z ofenzivních posil před startem Chance ligy. 

„Moc pozitivně bych utkání nehodnotil,“ načal upřímnou debatu o průběhu duelu. „Trénujeme určitý systém, který nám zatím nějakým způsobem nefunguje. Děláme tam individuální hrubky a poté se nám to celé sesype. Takže moc pozitivní to nebylo,dodával zkušený hráč, jenž má na kontě více jak čtyři stovky startů ve druhé nejvyšší soutěži.

Mimo oslnivého bruslení si mohlo necelých devět stovek fanoušků všimnout dobré kombinace a šikovnosti, kterou ocenil také Jan Rudovský. Ten do Chomutova přišel z organizace úřadujících šampionů. „U nich šlo vidět, že jsou delší dobu pohromadě a jsou dost sehraní, šikovní. Hlavně hodně bruslí. Takže jejich hlavní síla byla v rychlosti, šikovnosti a přihrávce, v tom byli opravdu dobří,“ nešetřil sympatický bojovník chválou na adresu člena Asijské hokejové ligy.

Chleba úterního duelu se lámal především na konci druhé třetiny, kdy Piráti inkasovali dvě branky. Pirátská šestadevadesátka v přípravě ale viděla zlomové momenty jinde. „Rozhodly ty individuální chyby. Neplníme to, co máme a co trénujeme. Na druhou stranu jsme na ledě čtrnáct dní, takže je stále nějaký prostor na zlepšení,“ doplnil Rudovský.

Utkání nabídlo i dost tvrdou hru chomutovského soupeře. Často se hráči pošťuchovali, Sachalin dokonce dvakrát pykal za hrubost na Dominika Pavláta a v duelu padlo třiadvacet trestů. V jedné situaci byl právě i Jan Rudovský, který byl krosčekován zezadu a po odpískání. „Oni to dost dohrávali, ze začátku jsme toho celkem báli. Poté už jsme dohrávali také. Našeho hráče tam sundali, tak jsem přijel také do souboje, nejspíše jsem mu dal nechtěně do obličeje a on to lehce neunesl. Odjel jsem a moc jsem nečekal, že mi ji dá zezadu,“ nastínil svůj pohled na věc, po které obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

Hodně aktivní a výrazná byla na ledě první lajna Jana Rudovského, který hraje na křídle. Celý útok se navíc postaral o vyrovnávací a také jedinou trefu celého duelu ze strany chomutovského souboru. „S Tomášem Pitulem jsem hrál před pár lety na Kladně, takže se známe. Stlouky je skvělý bruslař, takže nás tam dobře doplňuje. Sedli jsme si, ale stále je na čem pracovat,“ popisoval hru svojí formace vousatý útočník.

Ten do Chomutova přišel, jak už bylo zmíněno, z extraligového Třince. Většinu sezóny ovšem odehrál za Frýdek-Místek v lize, kterou zná ze všech nejlépe. „Dlouho jsme byli v kontaktu s panem Hudáčkem. Víceméně byl pro mě Chomutov první volbou, měl jsem i jiné nabídky, ale čekal jsem, jak to dopadne tady,“ popsal svoji vytrvalost při hledání nového angažmá. Svoji hru a to, v čem vyniká, ovšem prozrazovat nechtěl. „Osobní hodnocení nemám moc rád, to si fanoušci musí udělat obrázek sami,“ dodal na závěr.