Nejdůležitější část sezóny je tu! Piráti zahájí play-off s ústeckým Slovanem

Napsal 17.02.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Čtrnáctidenní volno je pryč. Piráty čeká od středy nejdůležitější část v probíhajícím ročníku - vyřazovací boje. Prvoligové play-off odstartují svěřenci trenéra Kopřivy proti rivalovi z krajské metropole, neboť soupeřem bude ústecký Slovan, jenž v předkole vyřadil Kadaň 3:1 na zápasy. Úvodní dva zápasy začínají v SD Aréně ve středu 18. a ve čtvrtek 19. února. Oba startují v tradičních 17 hodin a 30 minut!

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan neprožíval vůbec úspěšnou sezónu. Dlouho to vypadalo, že se ani neprobojuje do první desítky, aby si mohl zahrát předkolo play-off. Jenže tým z krajského města obrovsky zabojoval a od zápasu s Havířovem (24.1.) až do utkání na ledě Jihlavy (2.2.) získalo Ústí v pěti zápasech celkem 14 z 15 možných bodů, což ho katapultovalo na konečnou desátou příčku prvoligové tabulky. Ačkoliv v posledním zápase základní části prohrál Slovan doma s Třebíčí 2:4, získal i tak možnost bojovat ve vyřazovacích bojích.

V předkole narazili svěřenci trenéra Macha na sedmou Kadaň. První duel se hrál na ledě Sportovního klubu. O osudu tohoto zápasu rozhodla jediná trefa Jana Kloze z druhé třetiny. Ústí tak vedlo 1:0 na zápasy. Přesně o 24 hodin později se oba celky utkaly znovu. Tentokráte byli úspěšnější domácí hráči Kadaně, kteří po výhře 3:2 srovnali stav série. Za nerozhodného stavu se předkolová série stěhovala na ústecký led. Domácím se po výhrách 4:0 a 2:0 podařilo zvítězit 3:1 na zápasy a postoupit do čtvrtfinále. Velkou měrou je pod postupem Slovanu podepsán brankář Michael Petrásek, jenž třikrát udržel čisté konto.

Poslední vzájemný zápas v letošním ročníku

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Čtvrtý vzájemný zápas v základní části mezi Piráty a ústeckým Slovanem odstartovali lépe domácí. V sedmnácté minutě poslal Piráty do vedení Nikola Gajovský, který z bezprostřední blízkosti překonal Petráska. Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Na začátku třetí části byl vyloučen Hovorka a Ústečtí díky Kolafovi vyrovnali. Radost žlutomodrým vydržela jen chvíli. Ve 49. minutě přidal další zásah do klece Ústí David Květoň a rozhodl o tříbodové výhře pirátské družiny.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Toman, Koma, Scalzo, Titov, Bartejs, Šulák – Hovorka, Růžička, D. Květoň – Hřebejk, Gajovský, D. Kaše – Chlouba, Dušek, Sinisalo – McGregor, Kämpf, Veselý.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Pořický, Gengel, T. Vávra – Suchan, M. Hanzl.

Statistiky ze základní části

Chomutov - Ústí nad Labem
Marek Hovorka (26+28)Nejproduktivnější hráčJaroslav Roubík (38+33)
Marek Hovorka – 26 branek Nejlepší střelecJaroslav – 38 branek
Nikola Gajovský – 34 asistencí Nejlepší nahrávačTomáš Rod – 43 asistencí
Brett Skinner (4+26)Nejproduktivnější obránceTomáš Kolafa (8+23)
Štěpán Hřebejk – 80 TM Nejtrestanější hráčLadislav Gengel – 59 TM

Poslední vzájemná utkání v play-off

Jakub Grof
Jakub Grof právě rozhodl o vítězství Pirátů

Obě družstva se naposledy střetla ve vyřazovací části v ročníku 2011/2012. Jednalo se o finálovou sérii, která se hrála na sedm zápasů. Piráti začínali na ledě Slovanu a po úvodních dvou duelech byl stav série 1:1, neboť první duel ovládlo Ústí 7:3 a odvetu získal Chomutov díky výhře 4:3 v prodloužení. I po duelech na ledě chomutovské arény byl stav nerozhodný. Chomutovští se dostali do trháku, jenže o den později Slovan srovnal. Obě mužstva se přetahovala i v dalších dvou zápasech, takže se muselo rozhodnout v sedmém rozhodujícím duelu v Ústí nad Labem. Po šedesáti minutách byl stav 2:2, takže se šlo do prodloužení. V něm rozhodl po osmi minutách obránce Jakub Grof a Piráti tak mohli slavit prvoligový triumf a postup do baráže. V té poté po dlouhých sedmi zápasech porazili Mladou Boleslav a po desítkách let se zapojili mezi hokejovou elitu.

O zápasech

Úvodní dva duely prvoligového čtvrtfinále startují v SD ARÉNĚ ve středu 18. a ve čtvrtek 19. února v tradičních 17:30 hodin. Přijďte se podívat na regionální derby ve vyřazovací části a podpořit chomutovské barvy! Úvodní buly vhodí malý Adámek Marschalek. Tento čtyřletý klučina trpí vrozenou trvalou omezenou hybností kloubů a rozštěpem tvrdého i měkkého patra. Piráti Chomutov se rozhodli během play-off statečnému klučinovi pomoct. Právě on vhodí zahajovací buly úvodního čtvrtfinále s ústeckým Slovanem, navíc ve fanshopu v SD ARÉNĚ bude možnost pomoci malému chlapci i finančně a to dokonce ročníku.