JUNIOŘI - článek

„Nehráli jsme týmově, to musíme zlepšit,“ velí kapitán Jakub Jaroš

Napsal 19.10.2019 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Junioři ve víkendovém dvojutkání nejprve přetlačili České Budějovice po nájezdech a pak vysoko podlehli Rytířům. V sobotním duelu proti Kladnu si první branku v sezóně připsal kapitán Jakub Jaroš, jenž však upravoval pouze na konečných 2:8.

Chomutovští mladíci v pátek proti Motoru dotáhli dvougólové manko a nakonec vyhráli v samostatných nájezdech. Vydřené body však Pirátům v další bitvě nepomohly, podlehli Kladnu i kvůli nepovedené druhé části úvodního dějství.

„Začátek zápasu byl dobrý, ale pak jsme měli pět minut výpadek, a to nás položilo,“ přiznává Jakub Jaroš. Družina Jaroslava Becka totiž mezi dvanáctou a patnáctou minutou inkasovala dva góly, v konečném zúčtování i vítězný soupeře.

Nakonec se gólový příděl zastavil na nelichotivé osmičce. „Vůbec jsme nehráli týmově, byli jsme rozháraní a dostávali jsme góly po vlastních chybách. Rozhodla naše špatná koncovka, protože jsme měli šance, ale neproměnili je,“ shrnuje útočník s osmnáctkou na dresu.

Piráti kvůli hostování Richarda Běhuly do Bíliny nastoupili bez jasné jedničky. „Ríša nás drží jednoznačně, je to jeden z klíčových hráčů. Snažili jsme se nemyslet, že ho v brance nemáme, a jenom se soustředit na naši hru,“ uvádí Jaroš.

Piráti nastoupili do utkání s brankářskou dvojicí Matyáš Bajgar – Hynek Petržílka. Pro oba mladíky šlo o vůbec první juniorský duel mezi elitními týmy. „Snažili jsme se kluky podržet, aby se jim chytalo dobře, ale nevyšlo to. Bylo to těžké,“ pokračuje na konto gólmanů.  

Jakub Jaroš se poprvé v ročníku prosadil během osmapadesáté minuty proti Kladnu, kdy vybojoval puk v rohu a zakončil z předbrankového prostoru. „Vypíchnul jsem si puk, sebral ho a hodil pod víko. Viděl jsem, jak kluci zvedli ruce. Dost se mi ulevilo, byl to pěkný pocit,“ hlásí pozitivně.

Od nového ročníku devatenáctiletý útočník nosí na hrudi céčko, a tudíž i větší zodpovědnost. „Už jsem dělal kapitána ve starším dorostu, takže jsem to jenom chytil znovu. Snažím se kluky podporovat a být vůdčí osobnost, i když jsem musel nové kluky poznat,“ naznačuje početné změny v kádru.

V nejbližších dvou týdnech čeká Chomutov náročný trip na Moravu, kde narazí na Olomouc a Zlín, následně pak odjede k derby do Litvínova a na horký led Salcburku. „Musíme zlepšit týmovou hru, více spolu komunikovat a zlepšit koncovku,“ nabádá Jakub Jaroš mužstvo.