Ohlasy po utkání

„Nehráli jsme moc dobře,“ ví po prvním přípravném zápase Tomáš Divíšek

Napsal 01.08.2013 Antonín Domanický
Karlovy Vary - První přípravný zápas Pirátů proti karlovarské Energii neskončil podle představ severočeského týmu. Svěřenci Jiřího Čelanského těsné vedení ztratili obratem v druhé třetině a odjeli z lázeňského města s nepořízenou. Jediný gól Chomutovských zařídil právě Tomáš Divíšek, jenž nám po utkání poskytl k zápasu komentář.

„Nehráli jsme moc dobře. Ve druhé třetině jsme byli horším týmem a zaslouženě jsme prohráli. Nechtěli jsme uhrát kdovíjaký výsledek, ale určitě jsme chtěli předvést hru, kterou jsme natrénovali, což se nepovedlo,“ popsal stručně zápas čtyřiatřicetiletý Divíšek, který v Chomutově působí od loňské sezóny.

Pirátům začal čtvrteční zápas slibně. V sedmé minutě se právě díky Divíškovi ujali vedení. „Jarda Svoboda výborně vybojoval puk za bránou a přihrál před ní. Já jsem pouze dojel k puku a střílel do téměř prázdné brány,“ rozebral svůj gólový příspěvek rodák z nedalekého Mostu.

Divíšek nastupoval v první formaci společně s Balejem a Svobodou. Určitě je zajímavé, že všichni tito hráči v minulosti prošli Kometou Brno. „Podle mě nám to spolu bude sedět. V utkání proti Varům to bylo ještě takové syrové a určitě to nebylo ono. Byl to zkrátka první zápas. Svou roli sehrál i led, který nebyl nejlepší. Ovšem věřím tomu, že se to postupem času zlepší,“ komentoval Divíšek spolupráci elitní pirátské formace, která bude zajisté ostře sledovaná zejména ze strany diváků.

Zápas, odehraný v KV Aréně, co by v domovské aréně karlovarských hokejistů, se odehrál na čistém ledě bez reklam, což pozornosti hráčů i diváků zajisté neuniklo. „Samozřejmě jsem si toho všiml a určitě to bylo lepší. Puk byl mnohem lépe vidět. Každopádně led samotný moc kvalitní nebyl,“ vyjádřil se k ledu KV Arény chomutovský forvard.

Tomáš Divíšek před brankou Tomáše Závorky.

Kromě přátelského utkání s Litvínovem budou všechny následující utkání odehrány v rámci turnaje týmů napříč Evropou a to European Trophy, kde kromě domácí Sparty a kontinentální Bratislavy otestují Piráty i týmy ze Skandinávie. „European Trophy je určitě dobrá soutěž, ale spíše se soustředím na extraligu. Doufám, že se v těchto zápasech sehrajeme, zápasy budou již podle našeho gusta a budeme připraveni na ligu,“ přiblížil svůj pohled na přípravné zápasy hráč s číslem 18 na dresu.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Litvínov