Rozhovory

Nedávní spoluhráči v derby proti sobě: Jan Novák versus Marek Posmyk

Napsal 12.12.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Ještě v úvodu sezóny nastupovali bok po boku v dresu českobudějovického Motoru v první lize, před pár týdny se cesty zkušených obránců rozešly. Jan Novák zamířil k Pirátům, Marek Posmyk se opět vrátil do defenzivy litvínovské Vervy. Oba se tak proti sobě postaví v blížícím se třetí derby sezóny. „Marka rád uvidím, začínali jsme spolu sezónu, ale jinak beru zápas jako každý jiný,“ reaguje s úsměvem Jan Novák.

Jedním dechem pak hovoří o tom, že podobné okolnosti utkání jej nechávají v klidu. „Neřeším, jestli za soupeře hraje nějaký bývalý spoluhráč. Těším se na každé extraligové utkání,“ konstatuje čtyřiatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu.

Mezi oběma zadáky neprobíhá před střetnutím žádná komunikace, tím pádem se nehecují ani nešpičkují. „Nemám na Marka číslo,“ vysvětluje culící se Jan Novák. „Prohodíme pár slov až před zápasem anebo na sebe narazíme během něj,“ připojuje ještě.

Jan Novák odehrál v dresu Motoru 24 utkání, jednou skóroval a přidal čtyři asistence
(Foto: www.5plus2.cz)

Čtyřiatřicetinásobný reprezentant si ze své bohaté kariéry vybavuje ještě pikantnější bitvu. „Když jsem skončil na Slavii a šel do Mladé Boleslavi, hned druhý den nebo možná ob den jsme hráli na Slavii. To byla ještě zvláštnější situace,“ vrací se do ročníku 2008/2009.

Většinu extraligových startů nastřádal účastník mistrovství světa 2004 v barvách Slavie, dobře tak zná, jak zápasy nesmiřitelných rivalů vypadají. „Pro místní kluky jde o velké derby, já to beru jako každý jiný zápas, který chci vyhrát,“ uvádí jedna z nedávných posil Pirátů. „Já jsem měl v dresu Slavie vyhecované zápasy se Spartou, tady je to pro kluky Litvínov. I když samozřejmě i mě atmosféra vtáhne,“ uzavírá Jan Novák.

Pro úplnost ještě přidejme bilanci obou hráčů v nových působištích. Marek Posmyk naskočil zatím do patnácti duelů Litvínova, jednou skóroval a přidal dvě asistence. Jan Novák nastoupil v dresu Pirátů do osmi bitev, v nichž zatím nebodoval. Původně mu připsána asistence na druhý gól s Libercem, ale vedení soutěže mu ji po kontrole videa odebralo.