Ohlasy po utkání

„Nechtěli jsme se dostat až k nájezdům,“ míní americký útočník Dwight Helminen

Napsal 14.09.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - V dnešním domácím utkání vyzvali chomutovští Piráti rivala z Benátek nad Jizerou. Ve výhře měla velký podíl i letní posila, americký útočník Dwight Helminen. Jeden z nejúspěšnějších chomutovských střelců během přípravy, se opět trefil. Tentokrát dával důležitý gól na 3:1. Bohužel ani tato branka nestačila Pirátům k vítězství v základní hrací době. Tu si Piráti vybojovali až v samostatných nájezdech
Dwight Helminen
Dwight Helminen

Chomutovští byli na zápas s Benátkami skvěle připraveni. Přípravné zápasy domácím vycházely, a proto se nebylo čeho obávat. Benátky ovšem nebyly úplně lehkým soupeřem. „Chtěli jsme vyhrát v základní hrací době. Podařilo se nám dát tři góly a už jsme si asi mysleli, že máme vyhráno, ale Benátkám se podařilo znovu se dostat do utkání. Jsme rádi, že se nám nakonec podařilo vyhrát, ale doufali jsme, že to bude jinou cestou,“ hodnotí zápas, americký útočník. Chomutovští měli v první třetině jasně navrch. Dokázali vstřelit tři góly a hřál je náskok 3:1. Bohužel Benátským se podařilo brankou ve druhé i ve třetí třetině vyrovnat. „Snažili jsme se dělat všechno, co jsme mohli, ale jakmile se jim podařilo skórovat, tak začali hrát skvělý hokej a my jsme se z toho tak trochu psychicky složili,“ dodává k průběhu zápasu. Zápas tedy nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byli jednoznačně úspěšnější Chomutovští. Trefil se i Sikora i Gajovský. „Myslím, že ani jeden tým nechtěl, aby se to dostalo až k nájezdům. My i Benátky jsme měli v prodloužení několik dobrých šancí nebo brejků. V nájezdech vždycky rozhoduje štěstí a dneska se přiklonilo na naši stranu. Je pravda, že oba naši hráči se prosadili suverénním způsobem,“ komentuje Helminen práci chomutovských nájezdníků.

Sám Helminem se brankově prosadil na konci první třetiny, kdy za brankářova záda dorážel procházkovu střelu. Americký střelec patřil společně s Karlem Hromasem k nejlepším střelcům v přípravě. Branky v ostré sezóně mají ovšem jinou váhu. „ Je pěkné získat pár bodů, hned takhle ze začátku, když už se to počítá. Přeci jen, příprava je příprava. Snažím se dávat hodně gólů, ale nijak o tom nepřemýšlím. Vždycky si uvědomím, že už je v brance a pak hra pokračuje dál.“ Americký střelec v tom má jasno.

Dnešní zápas byl ovlivněn i tvrdou hrou. Někteří hráči museli být i ošetřováni. „Hrálo se docela tvrdě, ale my jsme to očekávali. Snaží se hrát hodně fyzicky,“ hodnotí chomutovský útočník hru soupeře. Tvrdá hra soupeře ovšem nebyl jediný problém, se kterým se museli hokejisté vypořádat. Celou první třetinu nešla časomíra, takže se hráči museli spoléhat na svůj odhad a na hlášení času při přerušení. „Během zápasu o tom moc nepřemýšlím, ale pak ke konci třetiny se chcete podívat nahoru, kolik vám zbývá času a tam nic není. Bylo to trošku nepříjemné, ale nijak nás to neovlivnilo,“ míní Helminen a zároveň dodává, že i dnes byla na chomutovském zimním stadionu skvělá atmosféra. Na zápas se přišlo podívat přes dva tisíce fanoušků. „Dneska bylo skoro vyprodáno a řev fanoušků byl znát. To vždycky povzbudí. Je tu velká fanouškovská základna.“

K příštímu zápasu jedou Piráti do Havlíčkova Brodu. „Nevím jaký je přesně plán na příštích pár dnů, ale určitě se budeme snažit vyhrát. Měli bychom vyhrávat určitě co nejvíce zápasů,“ dodává k dalšímu vývoji útočník.