Ohlasy po utkání

„Nebylo to z mé strany nejpovedenější utkání,“ kritizoval se Ondřej Buchtela po letošní premiéře

Napsal 12.10.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Může se zdát, že tři body přinesly změny. Jednou z nich bylo také povolání mladého obránce Ondřeje Buchtely, který se objevil ve třetím obranném páru. Rodák z Ústí nad Labem proti Mladé Boleslavi strávil na ledové ploše devět minut a třiatřicet vteřin, ale na první kanadský bod v letošní sezóně si osmnáctiletý bek musí ještě počkat.

S prvním týmem Chomutova trénuje Ondřej Buchtela asi týden. Situace nebyla jednoduchá, ale sám mladý obránce přiznal, že celek vedený Vladimírem Růžičkou si další porážku nepřipouštěl. „Myslím, že nálada byla celkem v pohodě. Nevyhrát osm zápasů, to není nic příjemného. Ale jinak byla v kabině pohoda a zaslouženě jsme proti Boleslavi vyhráli.“ liboval si osmnáctiletý bek.

V devátém kole Piráti opět prohrávali, ale třemi brankami stav zápasu otočili. Bruslařům se v poslední minutě podařilo ještě snížit, ale tři body zůstaly na severu Čech. „Inkasovali jsme jako první, což nikdy není příjemné. Ale všichni jsme bojovali a celkem zaslouženě vyhráli,“ odpovídal spokojeně.

Asi největší ofenzivní silou Středočechů bylo duo Michal Vondrka - Jakub Klepiš. Obránci Chomutova si dali na útočníky pozor a vymazali je ze hry. Pokud už se někdo do slibné šance dostal, zasáhl skvěle chytající Štěpán Lukeš. „Michal je super hráč, stejně jako Kuba Klepiš. Je bránit není nic jednoduchého, takže člověk si proti nim musí dávat větší pozor,“ měl jasno obránce se čtyřkou na zádech. „Štěpán zachytal výborně, takže i díky němu máme tři body,“ pokračoval v odpovědi.

V poslední dvacetiminutovce se Piráti nikam nehnali, i když mohli jít do tříbrankového vedení. To by ale Marek Tomica nesměl orazítkovat horní tyčku. Jinak se Severočeši spíše upínali k bránění středního pásma, což se jim dařilo. „Pokyn zněl, abychom hráli pořád stejně. Trenéři nás nabádali, abychom hráli více trpělivě, protože jsme vedli o dvě branky a nepotřebovali dát další gól,“ upřesňoval Ondřej Buchtela.

Ve třetím obranném páru strávil mladý obránce na ledové ploše devět minut a třiatřicet vteřin. Do žádné slibné šance se nedostal, ale jeho výkon se dal hodnotit pozitivně. „Z mé strany to bylo celkem nervózní, i když jsem moc nervózní nebyl. Měl jsem tam pár nepodařených střídání. Nebylo z mé strany nejpovedenější utkání,“ kritizoval svůj výkon.

Ondřej Buchtela stabilně nastupuje v dresu Stadionu Litoměřice, kde je v Chance lize hodně využívaný. Mládežnický reprezentant bojuje v projektu Dukla o místo na mistrovství světa. „Hraje se mi tam úplně super. Hrajeme na šest nebo sedm obránců, takže na vytížení si stěžovat nemohu,“ řekl spokojeně. „Určitě je extraliga rychlejší a podle mého i více silovější,“ hledal rozdíly mezi soutěžemi.

Už v neděli čeká Piráty další těžký soupeř, kterým bude Zlín. Berani doma a venku praktikují jinou taktiku. Na hřištích soupeřů hrají Valaši více defenzivněji. „Zatím nevím, zda budu hrát. To se dozvím buď v sobotu nebo před zápasem,“ krčil rameny. „Myslím si, že to bude podobná bitva jako s Mladou Boleslaví. Prostě budeme muset bojovat, a jak se říká, musíme sežrat všechny puky,“ popisoval další utkání Tipsport extraligy na závěr.

TOP foto: Roman Dušek

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:15 | Dor.
HC Sparta Praha
Piráti Chomutov