Ohlasy po utkání

„Nebyl to náš den a musíme se z něj ponaučit,“ velí autor jediné branky Roman Chlouba

Napsal 29.08.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Jako předposledního soupeře v přípravě na Tipsport extraligu si trenér Vladimír Růžička vybral nedalekou Vervu. V úvodním ze dvou zápasů Piráti na Litvínov nestačili a inkasovali pět branek. O jedinou chomutovskou trefu se v oslabení postaral Roman Chlouba, jenž našel mezeru mezi Janusovými betony.

Osmadvacátý srpnový den změřili Piráti síly s nedalekou Vervou, jíž podlehli 1:5. Od úvodu duelu tahali svěřenci Vladimíra Růžičky za kratší konec, a tak se v přípravě na Tipsport extraligu urodila druhá porážka. „Musím říct, že se nám vůbec nic nedařilo. Nebyl to náš den, prostě se z toho musíme ponaučit a rozebrat si to. Ve čtvrtek se musíme na stejného soupeře připravit daleko lépe,“ hodnotil střetnutí autor jediného gólu.

Na co sáhli, to se jim nepovedlo. Chomutovští hráli několik přesilových her, v nichž branku nezaznamenali. Naopak v početních nevýhodách inkasovali třikrát. „Musíme si to mezi sebou rozebrat a stanovit si nějaký řád. Musíme se nějak domluvit, abychom věděli co a jak. Tentokrát nám to bohužel nešlo,“ litoval zahozených početních výhod. „Jsem rád, že dostávám čas na ledě a mohu se ukázat,“ odpovídal na otázku o stráveném čase na ledové ploše.

Běžela dvaadvacátá minuta a Juraj Valach se nacházel na trestné lavici. Litvínovští zavřeli Chomutov v jeho pásmu, až se ke kotouči prodral Stanislav Dietz, jenž našel najetého Romana Chloubu. Útočník s čuchem na góly vyřešil celou situaci náramně, a tak se po zakončení mezi betony mohl radovat. „Vlastně jsme hráli oslabení a Standa Dietz v rohu podržel puk. Navedl na sebe dva hráče a prošťouchl to na mě. Pak jsem viděl, že bek startuje proti mně, tak jsem ho zkusil prohodit a vyšlo to. Jeli jsme dva na jednoho, ale druhý bek to zavřel, takže jsem zkoušel střílel,“ popisoval celou akci chomutovský rodák.

V úvodní periodě to vypadalo, že jsou svěřenci Vladimíra Růžičky lepším celkem. Ovšem branky střílela pouze Verva, která díky třem trefám vyhnala o první přestávce z branky mladičkého Dominika Pavláta. „Určitě jsme Dominikovi nepomohli. První dva góly jsme navíc dostali v oslabení, takže ani tím jsme mu moc nepomohli. Bohužel už se stalo a nedá se teď nic dělat,“

Naopak v poslední dvacetiminutovce čekal Litvínov na modré čáře, čímž Pirátům hodně znepříjemňoval život. Chomutovští se tak k dalším vyloženým příležitostem moc nedostávali. „Snažili jsme se hrát jednoduše, ale měli jsme nějakou deku. Nic nám nešlo, prostě když si člověk nevěří, tak to jde dost těžko.“

Roman Chlouba je chomutovský rodákem a zároveň Pirátem tělem i duší. Ovšem přes potíže Kadaně byl několikrát odvolán do Ústí nad Labem, které v minulých letech bylo největším rivalem chomutovského týmu. „Beru to tak, že je to má práce. Když mě tam trenéři poslali, tak jsem musel jet,“ řekl na rovinu sedmadvacetiletý útočník. „Je to tam super. Máme tam dobré zázemí, partu a trenéry také. Myslím si, že to bude dobré,“ doplnil na závěr.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Kometa Brno
Piráti Chomutov