DOROST - článek

„Náš velký problém jsou vstupy do zápasu,“ věděl Jan Ekrt po další prohře dorostu

Napsal 16.02.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Jan Ekrt svou osmou brankou v aktuálním ročníku ELIOD extraligy nezabránil další prohře, tentokrát si z ROCKNET ARÉNY odvezli tři body hokejisté Mountfieldu. Piráti nezachytili začátek a navíc neproměňovali vlastní velké šance.

Pirátský dorost sehrál další utkání na domácím ledě a chtěl ukončit sérii nepovedených výsledků. Východočeský soupeř z Hradce Králové ovšem brzy vedl a Piráti i přes šance utkání nesrovnali či nepřeklopili na svou stranu. „Byli třetí, tak jsme věděli, že to bude těžké. Začali jsme ale špatně a poté jsme to už nedokázali dotáhnout,“ popisoval vývoj utkání a hlavní důvody nezdaru střelec jedné branky Jan Ekrt.

Piráty nadále trápí koncovka a produktivita, která je bez Tadeáše Svobody a Jiřího Kulicha velice špatná. „Potřebujeme více štěstí, prostě nám to tam nepadá. Někdo to musí vzít na sebe, ale nikomu se to nedaří,“ pravil Jan Ekrt, který byl v probíhající sezóně již povolán i na reprezentační kemp.

Jan Ekrt dal ve druhé třetině kontaktní branku na 1:2 a následně měli Piráti další velké šance, ani jedna však vyrovnáním bohužel neskončila. „Tomáš Šilar nahrál před branku a odrazilo se to k Ondrovi Čechovi. Ten mi nahrál a já bekhendem vystřelil pod lapačku a naštěstí to tam spadlo,“ popisoval osmou branku v sezóně patnáctiletý forvard.

Při absenci několika klíčových či zraněných hráčů nastoupilo do utkání s Mountfieldem jen sedm útočníků. „Bylo to těžké, byl jsem celý červený,“ vracel se k pocitům Jan Ekrt. „Musíme do utkání nastupovat lépe, to je náš velký problém,“ dodával chomutovský mladík, který si drží průměr bodu na zápas.

„V posledních utkáních jsme hráli celkem dobře, ale samozřejmě nás mrzí, že to nezvládneme dotáhnout do vítězného konce,“ věděl Ekrt důvod, co musí tým zlepšit do dalších zápasů.