Rozhovory

„Nájezd je jedna z disciplín, na které si věřím,“ tvrdí Nikola Gajovský

Napsal 14.09.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - 1. liga se znovu naplno rozjíždí a Chomutov v prvním kole vydřel vítězství proti Benátkám nad Jizerou. I když na začátku dominovali Piráti, hostům se podařilo ještě do šedesáté minuty srovnat. Zápas byl rozhodnut až po sérii samostatných nájezdů, kde si Chomutov s Benátkami hladce poradil. Jedním gólem přispěl i Nikola Gajovský, který předvedl skvělý blafák.

Máte za sebou první kolo v sezoně a hned na úvod takové drama. Jak by jste dnešní utkání zhodnotil?

„Těžko říct. Teď na začátku mají všechny týmy hromadu sil a zrovna my jsme tým, na který se chtějí ty ostatní mužstva vytáhnout. Na to se ale nemůžeme jen koukat. Dnes jsme nehráli úplně podle našich představ. Zbytečně moc jsme si to tam přihrávali a když už to bylo ve fázi střelby, tak nám soupeř často bral puk a dostával se do protiútoků. Tohle by se nemělo stávat, ale celkově to bylo takové klasické první utkání na začátku sezony. Teď aspoň víme, co ta liga obnáší."

Dnes jste přispěl k výhře v nájezdech také svým gólem...

„Já tohle dost trénuji. Je to jedna z disciplín, na které si věřím. Trenér mi dal důvěru a já ten nájezd proměnil. Mám to naučené a když mi to vychází na tréninku, snažím se to přenést i do zápasu."

Jakou vám trenér naordinoval taktiku?

„Tak samozřejmě máme nějaké taktiky, které tu nechci moc rozebírat, ale musíme hrát přímočarý hokej do brány a zbytečně si to nepřihrávat, protože v této době se už hraje takový rychlý hokej."

A Vaše role v týmu?

„Hraju ve čtvrté pětce, takže mám spíš za úkol nedostávat góly. Všichni jsme tam mladí hráči. Ale to, jakou mám přesně roli, je spíš otázka na trenéra. Já na ledě zkrátka nechám všechno."

Myslíte, že je tým dostatečně sehraný?

„Nemyslím, že by jsme byli nějak špatně sehraní, protože jsme na to měli hodně přátelských utkání. Ještě jsme se nedostali do takového určitého tempa, ale to je jen otázka času."

V průběhu přípravy se vám přihodily nepříjemné problémy se zuby. Jak se cítíte?

„Jsou věci, které člověk může ovlivnit, nebo taky nemusí. Mě to zrovna naštěstí chytlo už v přípravě a ne až někdy v lize. Teďka už to je v pohodě a doufám, že se mi tohle bude ještě dlouho vyhýbat."

Jaké je letos očekávání týmu?

„Řekněme si to na rovinu: Všichni chceme postoupit do extraligy, ale o tom bych se nechtěl teď moc zmiňovat. My se v tuhle dobu soustředíme hlavně na naší hru. Chceme hrát atraktivní a zároveň přímočarý hokej. Hokejem se chceme hlavně bavit."