Ohlasy po utkání

„Nahrál jsem z otočky, alespoň to vypadalo lépe,“ popisoval Juraj Valach s úsměvem svou asistenci

Napsal 23.10.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Juraj Valach si v utkání pro Vítkovicím připsal jednu asistenci, když přihrával na branku Dávidu Skokanovi. Sedmadvacetiletý zadák v utkání zaznamenal tři střelecké pokusy, jeden z nich navíc skončil na tyčce. Slovenský hokejista byl rád, že se týmu konečně povedlo udržet čisté konto.

Piráti v rámci patnáctého kola Tipsport extraligy vyzvali na domácím ledě Vítkovice. Před televizními kamerami celek Vladimíra Růžičky ani jednou neztrácel, a tak utkání díky čtyřem brankám dovedl do vítězného konce. „Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale nebyl to tak lehký zápas. Vítkovice výborně bruslily a napadaly. Mají tam samé mladé hráče a hrají hokej závislý na dobrém bruslení. Jsem rád, že jsme v utkání byli pokaždé před nimi a nemuseli jsme ani jednou dotahovat. Hrálo se pak s větším klidem na hokejkách,“ hodnotil utkání slovenský zadák Juraj Valach.

„Naším hlavním cílem bylo vybojovat tři body. Nepřipouštěli jsme si nic jiného, než jít do zápasu naplno. Každý si splnil svojí úlohu stoprocentně, což je dle výsledku evidentní,“ pokračoval v debatě o utkání člen třetí obranné formace.

Díky zodpovědnému výkonu celého mužstva se tak Pirátům povedlo poprvé v sezóně udržet čisté konto. „Určitě to pomůže a potěší i brankáře. Trenéři na poradě říkali, že se nám to s nulou dosud nepovedlo a že bychom měli hrát s minimem obdržených branek. Konečně se to povedlo a já jsem za to rád,“ neskrýval nadšení druhý nejproduktivnější obránce Chomutova.

Utkání hodně ovlivnily chomutovské přesilovky, které jsou nejlepší v lize. Tři úvodní branky padly právě v těchto situacích. „Možná jsme si nějak sedli. Jsou sice zápasy, ve kterých se nám přesilovky nedaří, ale i tak musím zaklepat, že to je lepší než minulou sezónu. Na tréninku je celkem trénujeme, tak možná i proto se nám daří,“ hledal kouzlo chomutovské přesilovky sedmadvacetiletý bek.

Po dvoubrankové první třetině vlétli domácí do druhého dějství ještě aktivněji. Hned několik velkých šancí ovšem zůstalo nevyužito. „Nechtěli jsme přestat hrát aktivně. Věděli jsme, že pokud se stáhneme, dostaneme se pod tlak. Dostávali jsme se do šancí a už ve druhé třetině jsme utkání mohli rozhodnout. Jsem rád, že jsme neinkasovali a ve třetí třetině ještě jednu branku přidali,“ pronesl rodák z Topolčan.

Právě Juraj Valach se dostal do velké šance, kdy dostal přihrávku na pravý kruh. Z této pozice ovšem nastřelil jen vzdálenější tyčku. „Jsou to centimetry a je to hlavně o štěstí. Brankář byl v dobrém postavení, stejně jako ty tyčky,“ usmíval se nad svojí největší šancí.

Nakonec se zkušenému zadákovi povedlo bodovat. Dávidu Skokanovi přihrál na čtvrtou branku utkání. „Po levém křídle se mi nabízel Michal Vondrka, tak jsem mu to hodil a on mi to skrz hráče pěkně vrátil. Já jsem chtěl hned nahrávat, ale obránce mi zahákoval ruce. Nahrál jsem tedy z otočky, alespoň to vypadalo lépe,“ popisoval gólovou akci s úsměvem na tváři.

Piráti se po této výhře dostali zpátky na pátou pozici, a to hlavně díky ztrátě Mladé Boleslavi, která nestačila na Olomouc. „Myslím si, že je páté místo dobré. Tabulka je ovšem hodně vyrovnaná, takže stačí prohrát jedno utkání a jste dole. Sezóna bude dlouhá a těžká, proto je potřeba brát z každého zápasu nějaké body,“ popisoval nadšení nad postavením v ligové tabulce hráč, jenž nastoupil k sedmi utkáním na mistrovství světa.

Piráty v následujícím duelu čeká plzeňská Škodovka, která v patnáctém pokračování nejvyšší soutěže vyhrála na půdě silného Třince. „Oni udělali v týmu nějaké změny. Teoreticky nemají co ztratit, a tak jdou do utkání po hlavě. Pro nás to bude velice těžké. Pokud ovšem budeme aktivní a budeme dobře bruslit, tak bychom utkání měli zvládnout,“ vyhlíží duel šestnáctého kola Juraj Valach.