Ohlasy po utkání

„Na šance se bohužel nehraje,“ smutnil po duelu se Slavií Milan Kraft

Napsal 22.02.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Pirátům se ani napočtvrté nepodařilo sebrat pražské Slavii alespoň jeden bod. Tím dokonce svěřencům olympijského vítěze z japonského Nagana, trenéru Vladimíru Růžičkovi, uvolnili cestu do čela extraligové tabulky a k zisku prezidentského poháru, ke kterému je teď Slavia nejblíže. Zápas 50. kola probral po jeho skončení kapitán Pirátů Milan Kraft, který v posledních týdnech procestoval všechny lajny chomutovské sestavy.

Se Sešívanými má Chomutov bilanci 0:4 na zápasy a stejným poměrem skončil i duel 50. kola.Milan Kraft potvrzuje, že Slavia má letos vynikající formu: „Má. Samozřejmě, hrají nahoře a jsou v laufu. Jde jim to dobře a se svými výsledky se perou o první místo. Vlastně jsem slyšel, že Plzeň ztratila body, takže už jsou první. Ale to neomlouvá náš výkon. Nesehráli jsme vůbec dobrý zápas a své body jsme jim darovali,“ zůstává Kraft kritickým.

Milan Kraft si zatím v extralize připsal 20 bodů (9+11)

Pirátům se proti svěřencům trenéra Vladimíra Růžičky nedařilo jak v obranném, tak ale i v útočném pásmu. Krušnohorci vstřelili Slavii pouhé dvě branky. „Mají velmi dobře pokryté střední pásmo. Strašně těžko se přes ně přechází. My, ač jsme si říkali, jakým receptem přes ně přecházet, tak se nám to moc nedařilo a z toho právě pramenily ty pouhé dva góly,“ odůvodňuje střelecký kolaps plzeňský odchovanec a juniorský mistr světa.

Přitom Piráti nezačali utkání s Pražany vůbec špatně. V první třetině jednoznačně dominovali na ledě, až do první inkasované branky v jedenácté minutě. Chomutovský kapitán ale počátečnímu tlaku nepřikládá velký význam. „Bohužel, na šance se nehraje. Mohli jsme mít hodně šancí, které ale neskončily v bráně. Naopak Slávisté se do naší brány trefovali.“ Korunu chomutovské střelecké impotenci nasadila prohospodařená přesilovka 5 na 3 za stavu 0:2 ve druhé třetině. „Když dostanete výhodu pět na tři, tak byste jí určitě měli nějakým způsobem využít. Mužstvo, které takovou šanci nepromění v gól, bohužel nemůže vyhrát,“ uvědomuje si Kraft, že v nejvyšší soutěži zůstane málokterá chyba bez trestu.

Kraft v souboji s karlovarským Romanem Vlachem

Oproti poslednímu domácímu utkání proti Plzni, které nabídlo celkem 17 vyloučení, byl duel se Slavií na tresty výrazně chudší. „Obecně, žádný tým nechce být často vylučovaný a dávat soupeři výhodu přesilové hry. Někdy to tak přihodí, že se vyloučení nakupí. Nevěřím, že to někdo dělá schválně. Soupeři jsou tu totiž natolik kvalitní, že to umí potrestat,“ ví třiatřicetiletý centr. Piráti se nechali proti Sešívaným vyloučit pouze třikrát, z toho dvě vyloučení v koncovce už na výsledek neměla žádný efekt.

Předposlední utkání základní části sehrají Piráti v Ostravě. Vítkovice v posledních dvou střetnutích nasázeli Krušnohorcům po pěti gólech. Kraft bilancuje, co bude potřeba změnit, aby se předešlo dalšímu bohatému gólovému přídělu: „Vyříkáme si všechny věci v šatně, probereme to s trenéry a už zítra na tréninku, protože zápasy jdou rychle po sobě, si řekneme, jak na další zápas. Z posledního zápasu se musíme snažit poučit a jít dál,“ uzavřel Kraft.