DOROST - článek

„Myslel jsem, že doma něco rozbiju,“ popisuje Dominik Mišovic chvíle, kdy zjistil, že přišel o start v áčku

Napsal 18.01.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - V dorostu se zařadil mezi tahouny, neboť mu patří čtvrté místo kanadského bodování, nakoukl už také mezi pirátské juniory a okusil atmosféru reprezentačního srazu. Jenže útočník Dominik Mišovic má v aktuální sezóně také jeden ne úplně pěkný zážitek. Kvůli trest ve hře a následném distancu v Regionální lize juniorů přišel o debut v seniorském áčku. „Asi už nebudu chtít tolik hrát za Klášterec,“ směje se.

Klášterečtí nastupují pod hlavičkou Piráti Chomutov B a pro Dominika Mišovice se stal osudným předvánoční domácí duel s Čerty z Ostrava. Vstřelil jim sice dva góly, ale musel také předčasně do sprch. „Bylo to za úder do oblasti hlavy a krku,“ ohlíží se.

„Bekčekoval jsem, Žíža jel před ním a soupeř byl mezi námi. Srazili jsme se a já jsem ho údajně sekl do hlavy. Neměl ale žádné zranění, nešel ani na šití a normálně pokračoval v zápase. Já měl hokejku celou dobu dole, nejsem si žádného seknutí vědom. I kluci říkali, že jsem mu nic neudělal, když jsem se jich ptal,“ krčí rameny.

Automaticky tak musel jeden zápas stát, disciplinární komise trest nenavýšila. Jenže i tak přišel Dominik Mišovic o první dvě utkání dorostu v roce 2022 a možnost zahrát si v Roudnici nad Labem mezi dospělými. Důvod? Trest je totiž vyměřen na určité období, v němž má hráč zastavenou činnost, takže nemůže nastoupit v žádné soutěži. Regionální liga pokračovala po zmíněném klání Klášterec – Ostrov až 9. ledna 2022, takže mladý útočník mohl naskočit až 13. ledna za dorost doma s Třemošnou.

„Strašně mě to mrzelo, hlavně teda áčko,“ vypálí bez váhání. „Byl jsem strašně naštvaný. Myslel jsem, že doma něco rozbiju. Ani kluci v kabině na mě nemohli mluvit,“ přibližuje své rozpoložení. Meteoru dal gól už ve třetí minutě, navíc přidal asistenci, kterou si připsal i na ledě pražské Hvězdy. Posunul se tak na deset gólů a dvacet asistencí, což ho v produktivitě dorostu řadí za Adama Titlbacha a dvojčata Badinkova.

„Bylo super, že jsem zase mohl hrát, ale chvíli trvalo, než jsem nohy zase rozhýbal do zápasového tempa,“ vrací se Dominik Mišovic ke svému prvnímu startu v novém kalendářním roce. „Naštěstí jsem poprvé hrál proti Třemošné, takže byl čas těžké nohy rozjet,“ usmívá se. „Druhá třetina už byla lepší, ale ve třetí už jsem byl unavený. Pauza byla znát,“ připojuje ještě.

Ve zbytku sezóny by chtěl chomutovský odchovanec podle vlastních slov znovu naskočit mezi juniory, zahrát si za áčko a naskočit do oficiálního reprezentačního utkání. „Kdyby vyšlo áčko a oficiální zápas za nároďák, bylo by to super,“ zasní se. „Ale uvidíme, co bude kvůli covidu,“ přeřadí na realistickou nótu.

V národním týmu do sedmnácti let má za sebou jeden sraz a modelové utkání. „Zatím jsem tam trénoval dvakrát z toho jednou s novou výstrojí, tak jsme vypadali jak přípravka, když si každý nové věci zkoušel,“ znovu mu cukají koutky. „Při modelovém zápase mezi sebou mi všichni přišli vyrovnaní, nikdo nebyl vyloženě rozdílový. Roli hrály detaily,“ líčí forvard, který hodně sleduje vývoj kariéry Jiřího Kulicha. „Je neskutečný,“ vyhrkne. „Jinak se dívám na české hráče v NHL, třeba na Davida Pastrňáka s Tomášem Hertlem,“ uzavírá.