Ohlasy po utkání

„Můžeme hrát klidně jako Pittsburgh. Bez bodů je to jedno,“ říká hořce Pavel Klhůfek

Napsal 01.12.2018 Kateřina Kundertová, Jakub Kudláč
Z l í n / C h o m u t o v - Piráti ve 23. kole Tipsport extraligy sahali na Zimním stadionu Luďka Čajky po druhém venkovním vítězství, jenomže dvougólové vedení neudrželi a padli po nájezdech. Na led svého bývalého týmu se vrátil Pavel Klhůfek, který se prezentoval jedním zásahem. Po zápase převažovala hořkost. „Jsem hodně zklamaný, měli jsme na to. Pak by se mi i lépe odjíždělo,“ připouští.

Piráti vstoupili do utkání dobře, jelikož ubránili přesilovou hru domácích a šli do vedení. Justin Peters přiťukl před brankovištěm puk Juraji Valachovi, který projel až k útočné modré čáře a nahodil. Pavel Klhůfek už měl potom snadnou práci.

„Jura Valach perfektně nastřelil puk, Kuba Sedláček ho vyrazil přímo na mě, takže jsme dával do prázdné brány. Byla to skvělá práce Jury,“ chválí sedmadvacetiletý forvard. „Každý útočník jede do brány s tím, že se k němu může puk odrazit, takže musí být připravený na dorážku. Já jsem tam tak jel a taky se puk ke mně odrazil,“ popisuje Pavel Klhůfek.

Pavel Klhůfek: „Chyběl nám jeden gól!“

Krátce po polovině utkání se Radek Duda v pravém rohu útočného pásma dobře zbavil dvou bránících hráčů a přes dvě hokejky předložil puk Bohumilu Jankovi, který poslal Růžičkovu družinu do dvougólového vědění.

„Vedli jsme 2:0, takže už jsme to měli jenom odbránit a nikam se nehnat. Bohužel jsme dostali gól v naší přesilovce a pak ve čtyřech proti čtyřem,“ uvádí. Piráti tak po zlepšeném výkonu v početních výhodách, což se projevilo i na procentech využití, schytali krutou ránu.

Chomutovští mohli vedení ještě získat zpět, jenomže žádnou z nadějných akcí v závěrečné dvacetiminutovce nevyužili. „V pěti na obou stranách jsme hráli lépe, měli jsme více šancí, ale chyběl nám jeden gól,“ lituje Pavel Klhůfek, jenž své možnosti rovněž neproměnil. „Já jsme měl také gól na hokejce ve třetí třetině a byly tam i další příležitosti.“

Chomutov by tak mohl těšit zlepšený herní projev, což se neděje. „To je úplně jedno, že hrajeme lépe. Když budeme pořád prohrávat, můžeme hrát klidně jako Pittsburgh. Pokud nebudeme sbírat body, zlepšený herní projev není podstatný,“ říká kriticky.

Pro Pavla Klhůfka bylo utkání o to výjimečnější, jelikož právě dres Beranů před příchodem na sever Čech oblékal. „Přišla mě podpořit přítelkyně i rodina, všichni se přišli podívat, ale jsem hodně zklamaný, že jsme nevyhráli, protože jsem na to měli. Pak by se mi i lépe odjíždělo,“ přiznává na závěr.