Rozhovory

„Musíme zlepšit zakončení v početních výhodách,“ řekl po zápase David Hruška

Napsal 24.08.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Po zápase s Karlovými Vary jsme si na pár vět pozvali Davida Hrušku a Martina Pešouta, kteří nám prozradili, co bylo v zápase největším rozdílem a na čem by hráči měli ještě více zapracovat. „Určitě bychom se chtěli omluvit našim fanouškům, za tak špatný výkon, který jsme předvedli na hřišti,“ reagoval David Hruška, který pochválil hostující fanoušky, kteří neváhali a do lázeňského města dorazili.
Davide, jaká byla hlavní příčina porážky v Karlových Varech?

„V zápase jsme hrozně moc faulovali. Dostali jsme několik gólů v oslabení a to byla hlavní příčina porážky. Dnešní zápas bude k zamyšlení a je možná dobře, že jsme dostali výprask právě tady a ne v lize“.

Tým je celý nový, jak se sehrává?

„Zatím jsme zápasy neodehráli na špatné úrovni, vyhrávali jsme, až na jeden (doma s Litvínovem), a teď v Karlových Varech. Do dalších zápasů se musíme vyvarovat všem faulům a zaměřit se více na početní výhody v zápasech, ve kterých jsme zaostávali“.

Cíle Chomutova v nadcházející sezóně?

„Určitě nejvyšší. Chceme vyhrát 1. ligu a v play-off jít krůček po krůčku. To je už i o štěstí. Musíme udělat vše, abychom uspěli“.

Chomutov se převlékl do nového kabátu, jak se vám to líbí?

„Je to moc pěkné. Všem klukům v kabině se to líbí. Nové dresy, nový stadion, máme to v Chomutově na vysoké úrovni. Určitě velké plus pro klub a celé město“.

Jediné, co Pirátům chybí, je stále extraliga…

„No určitě. Chce to hrát na ledě a ne jen o tom stále mluvit“.

Davide, už vám hlavní trenér Václav Sýkora nastínil, jaké formace budou nastupovat, nebo kdo dostane šanci hrát za Chomutov v sezóně?

„V zápasech se stále točí všechny pětky. Je už ale dané, jak by měli kluci ve formacích nastupovat. Dneska chyběla například první formace“.

Úterní zápas se nepovedl ani jedné formaci…

„Náš výkon byl hrozný. Určitě jste to všichni viděli. Musíme to hodit za hlavu, připravit se na další zápas a rychle na to zapomenout“.

Na zápas dorazilo i několik desítek fandů z Chomutova…

„Určitě bychom se jim chtěli omluvit, za tak špatný výkon, který jsme předvedli na ledě. V celém zápase nás neustále povzbuzovali, což se jen tak nevidí, když klub prohrává vysokým rozdílem. I kvůli nim nám bylo líto, jak zápas dopadl“.

Díky za rozhovor.

Pár vět Martina Pešouta, bývalého trenéra KLH Chomutov

Martin Pešout ještě jako trenér Chomutova
Pane trenére, jak jste viděl zápas z vašeho pohledu…

„Určitě vydařené utkání pro karlovarskou Energii. My jsme měli sérii nevydařených zápasů a chtěli jsme před domácím publikem předvést, že umíme vyhrávat a jsme rádi, že se nám to povedlo“.

Chomutov se změnil od základu. Nový kádr, nový znak, nový stadion. Co byste k tomu řekl?

„Je to vidět na hráčích, trenérech i na lidech okolo, že s příchodem nového stadionu přišel do týmu i takzvaný entuziazmus. Já Chomutovu přeji, aby jim to konečně letos vyšlo a s novým stadionem i ta vytoužená extraliga“.

Díky za krátký rozhovor.