JUNIOŘI - článek

„Musíme se semknout a vytvořit týmového ducha,“ burcuje Kryštof Ouřada

Napsal 27.11.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři mají za sebou první část DHL extraligy, která skončila neúspěchem. Piráti nepostoupili do skupiny o pořadí v play-off, které budou muset vybojovat v doln polovině soutěže. Kapitán Kryštof Ouřada vyzdvihoval brankáře, naopak ho mrzela produktivita v posledních zápasech.

Chomutovští junioři vstoupili do nového ročníku DHL extraligy parádně a dlouho se pohybovali na první dvou pozicích. Nakonec ale poslední duely po reprezentační přestávce nevyšly a Piráti o dva body skončili pod čarou. „Měli jsme to výborně rozehrané, postup byl blízko a je to pro nás velké zklamání. Bohužel budeme bojovat z té horší části, abychom se do bojů o play-off dostali,“ hodnotí po posledním utkání první části kapitán týmu Kryštof Ouřada.

„Prostě na nás přišla krize a přestaly nám tam padat góly, kterých jsme předtím dávali dost,“ hledá teplický rodák faktory nepostupu. „Navíc se nám zranili dva kvalitní brankáři. Nejklíčovější zápas byl s Litvínovem. Vedli jsme 1:0, ale nakonec jsme zbytečně prohráli,“ dodává autor sedmadvaceti kanadských bodů v letošní sezóně.

Jednou z příčin neúspěchu byly domácí zápasy, Piráti jich odehráli celkem deset, ale vyhráli pouhé tři. „Říkali jsme si před každým domácím zápasem, že se nám tady nedaří a musíme to zlomit, ale většinou se to nepovedlo. Venkovní duely odehráváme ve slušném tempu a vyhráváme. Domácí utkání nám ale prostě nesedí,“ naznačuje Kryštof Ouřada, který ale hlavní důvod nenašel.

Sezóna Kryštofa Ouřady

  • 19 zápasů, 27 bodů (9+18)
  • Šestý nejlepší nahrávač ELJ
  • Statistika pravdy - +21
  • Čtyři vítězné branky, jedna v oslabení

Piráty nyní čeká dvaadvacet duelů ve skupině o 13.–24. místo, ze které do další fáze postupují čtyři celky. Body z první části se počítají, a tak jsou Severočeši na třetím fleku, tabulka je ovšem vyrovnaná. „Musíme se semknout a vytvořit opět dobrou partu a nějakého týmového ducha. Musíme se dostat do čtyřky, která postupuje do play-off. Uděláme pro to všechno,“ hlásí odhodlaně kapitán chomutovské družiny.

„Mezi zkušenějšími kluky jsme si něco říkali, ale nějak výraznější to nebylo. Vedl jsem třeba rozcvičky, speciální slovo v kabině jsem ale neměl. Komunikujeme mezi sebou a pomáháme si,“ popisuje osmnáctiletý útočník.

A kde vidí kapitán juniorů sílu a slabiny svého mužstva? „Síla byla v brankářích. Bylo neskutečné, co kluci dokázali pochytat a platí to na všechny tři kluky. Slabina byla ve střelbě a nedůrazu, občas chyběl i nějaký haluz, který by nás nakopl,“ jmenuje mladý útočník, který si v létě zahrál i za A-tým Pirátů.

A jak po první části hodnotí čtyřbodový systém? Mohl nějak zhatit naděje Pirátů, kteří několikrát místo čtyřbodového zápasu zažili jen tříbodový. „Určitě je to zajímavé, ale takhle rozhodl svaz a my to respektujeme. Vymlouvat se na to určitě nemůžeme, podmínky byly pro všechny stejné a každý mohl získat maximální počet bodů,“ uzavírá vzrůstem menší hráč.

TOP foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej