C h o m u t o v - V pořádí už třetí přípravný zápas sehráli ve čtvrtek v podvečer chomutovští dorostenci proti Baníku Most. Zápas se však nesl v duchu nepřesných verdiktů hlavního rozhodčího Baláčka. Ten rozdal celkem 31 menších trestů a k tomu ještě jeden pětiminutový na straně hostí. Některé mnohem vážnější zákroky ale nechával bez povšimnutí. Domácí nakonec vcelku hladce zvítězili 8:2. K hattricku se doslova prostřílel obránce Daniel Kaplan, jehož nápřah bude mosteckého brankáře asi ještě dlouho strašit. Příští zápas sehraje Chomutov proti nejtěžšímu možnému soupeři v republice. Na ČEZ stadion zavítá dorostenecký mistr extraligy Slavia Praha, pod vedením kouče Vladimíra Růžičky. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 16:00."> Piráti Chomutov » Mostecký dorost si odváží vysokou porážku
Mladežnický hokej

Mostecký dorost si odváží vysokou porážku

Napsal 11.08.2005 Martin Bocian
přípravné utkání - čtvrtek 11. 8. 2005 – 18:00
KLH Chomutov – HC Baník Most 8:2 (1:1, 4:1, 3:0)

Branky: 14. Dvořák (Kříž), 23. Kaplan (Szakal), 25. Kaplan (Bečvář), 30. Miklovič (Nguyen, Szakal), 33. Bečvář (Szakal), 51. Kaplan (Nguyen), 56. Cvrk (Vošta, Labuta), 58. Szakal (Bečvář) - 16. Petcát, 32. Kocur (Wild). Rozhodčí: Baláček - Burková, Kordina. Vyloučení: 18:16, navíc Petcát (MOS) 5 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváků: 60.

Chomutov: Novák (30. Kaššák) - Chromý, Žižka, Fokt, Vrána, Bílek, Vošta, Kaplan, Nguyen - Gubela, Švamberg, Kotek - Kříž, Dvořák, Miško - Tauš, Labuta, Cvrk - Szakal, Bečvář

Už od samého začátku nasadil hlavní rozhodčí velmi přísný metr, a tak po devadesáti vteřinách už se hrálo 4 na 4. První příležitost měl ve 3. minutě Chromý, ale jeho střelu od modré čáry brankář Majerský chytil. Vedoucí gól nepřinesla ani krátká dvojnásobná přesilovka, kterou chomutovští měli. V 9. minutě tečoval Gubela těsně před brankou střelu Žižky, gólman Mostu se však ani tentokrát překvapit nenechal. Nevyzrál na něj ani o chvíli později Labuta. V první dvacetiminutovce se hra hodně kouskovala, především díky častým a někdy až příliš přísným vyloučením. Hrálo se sice důrazně, avšak ne nijak zákeřně, čemuž počet trestů na obou stranách rozhodně neodpovídal. Ve 14. minutě hráči Chomutova konečně brankově vyjádřili svoji převahu. Ve vlastním oslabení přihrál Kříž volnému Jakubu Dvořákovi, jenž střelou po ledě mířil přesně – 1:0. Za necelé dvě minuty ale bylo vyrovnáno. Mostecký Petcát v ojedinělé šanci dojel nahozený puk a pohotovou střelou překonal domácího gólmana Nováka – 1:1.

Do druhé třetiny poslal trenér Buchal na led útočníky Szakala, Bečváře a Nguyena (ten však nastupoval v obraně) a také obránce Kaplana. Tento tah domácím evidentně prospěl. Ve 22. minutě na sebe poprvé upozornil právě obránce Daniel Kaplan. V přesilovce 4 na 3 bombou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Dvě velké příležitosti měl poté další z kvarteta nových hráčů – Adam Szakal. Dvakrát najížděl sám na branku, poprvé nedotáhl do konce kličku a podruhé byl podražen a vybojoval pro Chomutov přesilovou hru. Ta však trvala pouhých 6 vteřin. Po Bečvářově vyhraném buly se dostal puk na modrou čáru opět k Danielu Kaplanovi, a ten další razantní střelou nedal Majerskému v brance Mostu nejmenší šanci – 3:1. Ve 28. minutě měl po dlouhé době práci také strážce Chomutovské svatyně, když vyrazil střelu Rutky. Skóre se ale znovu měnilo na druhé straně. Střela Bečváře se o brusli hostujícího obránce odrazila k Petru Miklovičovi, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou bránu. V polovině zápasu vystřídala obě mužstva brankáře. Na straně domácích nahradil Dominika Nováka Jan Kaššák a úvodní okamžiky pro něj nebyly zrovna nejlehčí. Už po několika vteřinách tečoval střelu od modré Kocur a snížil na 4:2. Zvrat v utkání ale nenastal. O dvě minut později totiž Szakal důsledným forčekingem vybojoval kotouč pro Jiřího Bečváře, který ve vlastním oslabení upravil na 5:2.

Ve třetí třetině pokračovala převaha domácích, ale své šance nedovedli zpočátku využít. Dvěma ukázkovými obrannými zákroky se v rozmezí několika minut blýskl obránce Patrik Chromý. Nejprve čistě odstavil od puku ujíždějícího hráče a následně zastavil soupeře učebnicovým bodyčekem. V 51. minutě přišla další gólová akce Daniela Kaplana. Ve vlastním oslabení projel středním pásmem doslova jako nůž máslem a jak jinak, než střelou od modré skóroval – 6:2. Na druhé straně se mostecký Petcát prezentoval likvidačním zákrokem na chomutovského Nguyena. Je téměř zázrak, že to domácí útočník neodnesl zpřetrhanými vazy v koleni. Hráč hostí vyfasoval pětiminutový trest. A když přišla další sekyra ze zadu do Szakalova lýtka, hrál Chomutov dvojnásobnou přesilovku. Tu využil střelou z blízka Daniel Cvrk - 7:2. Zápas ukončila další ukázková akce dvojice Bečvář – Szakal. První jmenovaný po vyhraném buly přihrál volnému Adamu Szakalovi, který měl před sebou prázdnou bránu – 8:2.