Výlet do minulosti

Momenty play off: Klíčovým mužem čtvrtého zápasu Ladislav Boušek

Napsal 04.03.2010 David Matula
C h o m u t o v - Prvoligové play off je již v plném proudu a chomutovští hokejisté momentálně nabírají síly před začátkem semifinále, které odstartuje v pondělí. Ještě než se tak stane, představujeme Vám nový seriál - Momenty Play off. Tento seriál bude mapovat chomutovskou pouť ve vyřazovacích bojích v minulých sezónách. Jako první se vrátíme do čtvrtfinále sezony 2006/2007, kdy chomutovský odchovanec Ladislav Boušek ve čtvrtém zápase série na ledě brněnské Komety rozhodl o postupy Bílomodrých do semifinále.

Vraťme se do ročníku 2006/2007, do čtvrtfinále play off, kdy chomutovští hokejisté poměřili své síly s brněnskou Kometou. Konkrétněji se přenesme do čtvrtého zápasu celé série, který se odehrál na brněnském ledě před prakticky vyprodaným Rondem. Krušnohorci díky třem předchozím vítězstvím mohli již v případě vítězství slavit postup do semifinále. Brněné naopak po letech neúspěchů poskládali silný celek a věřili, že mohou projít v prvoligovém play off hodně daleko.

Ladislav Boušek
Pozice: útočník
Datum narození: 28.5.1978
Výška: 171 cm
Váha: 76 kg
Hůl: levá

Čtvrtfinálová série s Kometou Zápasy: 4 Branky: 2 Asistence: 3 Body: 5 TM: 2 +/-: +4

Duel s pořadovým číslem čtyři odstartoval a jako první šli do vedení svěřenci Vladimíra Kýhose, kteří tak v každém z odehraných čtvrtfinálových zápasů vstřelili branku jako první. „Série měla jeden takový zvláštní bod, my jsme v žádném zápase nevedli, my jsme pořád dotahovali, bylo tomu tak i dneska a samozřejmě to se podílelo na psychice hráčů,“ vypočítával po skončení zápasu brněnský lodivod Rostislav Čada.

Šťastným střelcem byl Petr Polodna, který zužitkoval přesnou přihrávku Ladislava Bouška v přesilové hře pěti proti třem. Chomutovští střelci měli několikrát na hokejce druhou branku, která by možná definitivně zlomila brněnský odpor, avšak byli to naopak hráči Komety, kteří zásluhou Vyhlídala o deset minut později srovnali.

„Ve druhé třetině byl úsek, kdy jsme mohli odskočit na dvoubrankové vedení, domácí pak ale vyrovnali,“ konstatoval chomutovský asistent Vladimír Petrovka. Ve třetí třetině to však opět byli Severočeši, kdo soupeři gólově odskočil. Nejprve se trefil děčínský rodák Jaroslav Hašek a o necelé tři minuty později se prosadil i chomutovský kanonýr Ladislav Boušek.

Jeho pokus by dost možná ani za zády slovenského brankáře Petríka neskočil, ale vše změnila teč jednoho z bránicích hráčů Komety, na kterou byl již domácí brankář krátký. Brňané však zbraně nesložili a devět minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Moskal. „Kontaktní branka přišla v tu nejsprávnější chvíli, ale bohužel v závěru jsme hráli už pod velkým psychickým tlakem,“ smutně vyprávěl kouč Čada po skončení celé série.

Zcela pochopitelně za stavu 2:3 z pohledu Komety přišel v závěru velký tlak domácích, kteří hnáni „fanatickým“ hledištěm toužili po srovnání. Vše navíc umocnila 69 vteřin trvající dvojnásobná přesilová hra. Nejdřív totiž v čase 56:44 putoval za katr Révay a o jednapadesát vteřin později jej následoval i nejproduktivnější muž série Ladislav Boušek.

Chomutovský odchovanec na trestné lavici jistě neprožíval jednoduché chvilky, vždyť v takovémto zápase, za takovéhoto stavu a takto oslabit tým. Rozdílový gól mohl být během několika vteřin tutam. Domácí pochopitelně ostřelovali Luboše Horčičku, ale ten předvedl fantastický výkon a třetí kotouč za svá záda prostě nepustil.

„Lítalo to tam ze všech stran a byl to docela zápřah, ale naštěstí jsme to zvládli,” nechal se slyšet chomutovský fantom po závěrečné siréně v útrobách haly Rondo.

Hříšník s číslem 81 na zádech vše vynahradil bezprostředně po návratu z trestné lavice, když svou přihrávkou našel kapitána Radka Šípa a ten do prázdné branky pečetil chomutovský postup do semifinále. Tak jak tomu v takovýchto okamžicích bývá, na jedné straně propukla po závěrečné siréně velká radost, naopak na straně druhé velký smutek a to jak na ledě, tak v ochozech. Jakoby nikdo z brněnských nechtěl uvěřit, že sezona právě skončila.

„Závěr byl hodně hektický a musím poděkovat hráčům, s jakým úsilím a obětavosti dohráli toto utkání," říkal spokojeně Vladimír Petrovka. Za to jeho protějšek na lavičce Komety zcela pochopitelně jen těžce hledal slova a celou sérii okomentoval slovy, „Severočeši nás porazili taktickým řešením podpořeným silovým agresivním pojetím hry." Chomutov tak v souboji čtvrtého celku s pátým vyhrál pro někoho jistě nečekaně v nejkratší možné době a to v poměru 4:0.