Ohlasy po utkání

„Moc dobře jsme věděli, o co hrajeme,“ podotkl Petr Koblasa

Napsal 21.01.2019 Marek Douda
K A R L O V Y V A R Y/ C H O M U T O V – Po dvou domácích střetnutích se pirátská loď znovu dala do pohybu, když v rámci 37. kola Tipsport extraligy zavítala do Karlových Varů. V malém derby odehraném v REALISTIC Areně svěřenci trenéra Růžičky oplatili Energii poslední porážku tentokráte v poměru 3:2, přičemž všechny tři trefy vsítili v rozmezí čtyř minut během třetího dějství. Gólovým zářezem se v zápase zaskvěl Petr Koblasa, jenž si vysloužil cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Chomutovským je často vyčítána slabá produktivita a v utkání s energetiky dlouho gólově mlčeli. Zvrat nastal v průběhu třetího dějství, kdy pirátská družina slavila hned třikrát a urvala všechny body. „Byli jsme lepší i ve druhé třetině, ale bohužel jsme nedali góly z vyložených šancí. Vary nám potom daly gól z jednoho protiútoku. Ve třetí třetině jsme pokračovali stejně s tím rozdílem, že jsme dali tři branky,“ kvitoval vášnivý myslivec a rybář.

Ačkoliv se Pirátům dlouho nedařilo skórovat, tentokráte nebyl na vině nízký počet střeleckých pokusů. Chomutovská bárka vyslala z kanonů celkem 37 střel, přičemž více jak polovinu v průběhu posledního dějství. „Tím, že nám to nepadlo do branky, nepůsobilo to dobře na naši psychiku. Po vyrovnání se nám hrálo lépe a přidali jsme další dva zásahy. Závěr byl trochu dramatický, ale zápas jsme dobře dohráli,“ těšilo bývalého hráče Energie.

Spanilá plavba v novém roce se poprvé zadrhla během utkání pro nemocnici, kdy Piráti podlehli Mladé Boleslavi a posléze vyšli naprázdno se Zlínem. Svěřenci trenéra Růžičky však očividně předešlé nezdary z domácího prostředí hodili za hlavu a do malého derby s Energií vstoupili s vidinou přiblížit se dvanácté příčce. „Předešlé dva zápasy nám nevyšly a my jsme moc dobře věděli, o co hrajeme. Jsem moc rádi, že jsme to takhle zvládli,“ neskrýval radost mladý útočník.

Jak již zaznělo, pirátské posádce patřilo prostřední dějství, během něhož ač disponovala územní i střeleckou převahou, kotouč za brankovou čáru nedostala, nýbrž sama inkasovala. Kromě vítězství je rovněž povzbudivý fakt, že Chomutov v klání ubránil všech sedm oslabení. „Měli jsme dost vyložených šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. I přes vyloučení jsme byli ve druhé třetině lepší. V poslední třetině byla jen otázka času, kdy se prosadíme,“ zkonstatoval autor druhého gólu Pirátů.

Tým Vladimíra Růžičky po druhé siréně opustil hrací plochu s jednobrankovým mankem v zádech a sám vyhlášený stratég dle slov Petra Koblasy nabádal své mužstvo k setrvání v dosavadním herním projevu, což se následně ukázalo jako klíčové. Piráti se v závěrečné dvacetiminutovce dočkali obratu a přes obtížné okamžiky v posledních vteřinách dosáhli úspěchu, na čemž nesl zásluhy kanadský kouzelník v brankovišti.

„Trenér nám během druhé pauzy říkal, že hrajeme dobře a máme pokračovat. Všichni jsme tomu věřili a hráli pořád stejně,“ popisoval čtyřiadvacetiletý forvard dění před bouří. „Byly to nervy, protože poslední minuta byla divoká, ale Justin nás výborně podržel. Na ledě čas rychleji uteče, na střídačce je každá vteřina hrozně dlouhá,“ přiblížil dále pocity před konečným hvizdem.

Návrat do známého prostředí v roli soupeře, to je obtížné pro každého hráče, jenž se vrací do útrob bývalého chlebodárce. V této roli se tentokráte ocitl Petr Koblasa, který v lázeňském městě působil právě před odchodem do Chomutova. „Jsou to už tři roky, co jsem odsud pryč. Zpáteční euforie už trochu opadla, přestože jsem ve Varech strávil hodně času a byl jsem tu rád. Po gólu na 2:1 jsme měli velkou radost a já si chtěl hlavně užít, že jsme se dostali do vedení,“ uvedl rodák ze Soběslavi.

Odchovanec jihočeského hokeje do duelu nastoupil tradičně ve čtvrté lajně, a přesto na sebe upozornil. Ve 48. minutě se skvělou kličkou uvolnil Jan Havel, který následně pobídl k trefě právě Petra Koblasu. Ten svým zásahem dokonal obral a rovněž přispěl ke snížení ztráty na dvanácté místo na pouhé tři body. „Havlos výborně prošel kolem mantinelu a já jel středem a dostal jsem přihrávku. Mám pocit, že přede mnou stál bek, který mi bránil hokejkou, takže mi nezbývalo nic jiného, než plácnout do puku,“ uzavřel bývalý mládežnický reprezentant.