Ml. Dorost - článek

Mladším dorostencům startuje ve středu semifinálová série s Kladnem!

Napsal 15.03.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Nejmladší kategorie pirátské akademie, nebo-li mladší dorostenci postoupili v neděli do semifinálových bojů. V nich vyzvou kladenské Rytíře, se kterými oba vzájemné duely v základní části prohráli. Podaří se svěřencům trenérů Radka Šípa, Jaroslava Hejcmana a Jaroslava Buchala vzájemnou bilanci vylepšit a postoupit opět po roce na finálový turnaj o mistra republiky? To se dozvíme nejpozději v neděli 20. března, kdy je na programu případný třetí rozhodující duel.

Cesta přes čtvrtfinále

Mladí Piráti se ve čtvrtfinále utkali s Libercem. Po úvodní výhře 2:1 v prodloužení na ledě soupeře nevyužili svěřenci trenérů Radka Šípa, Jaroslava Hejcmana a Jaroslava Buchala domácí mečbol. Po liberecké výhře 1:3 se tak série vrátila k rozhodujícímu duelu na led Bílých Tygrů. Třetí střetnutí ovládli Chomutovští, kteří si po vítězství 6:1 zajistili postup do semifinále.

To Kladno mělo cestu do semifinálových bojů podstatně ulehčenou, neboť pražskou Slavii porazili svěřenci Janů Krégla a Neliby v nejkratším možném termínu, tedy 2:0 na utkání. Na ledě Slavie vyhráli 4:3 a v odvětě soupeře porazili 6:4.

Radek Šíp o sérii

„Čeká nás těžký soupeř, se kterým jsme letos odehráli dva náročné zápasy. Kladno určitě má svou kvalitu, protože hrálo lepší skupinu nadstavbové části. Předpokládám, že utkání budou vypadat podobně jako s Libercem. Podle mého půjde o vyrovnané zápasy, ve kterých budou rozhodovat maličkosti, osobní chyby a podobně. Doufejme, že se připravíme stejně jako na čtvrtfinále s Libercem a s Kladnem si poradíme. Myslím, že kluci si budou trochu víc věřit. Dokázali si, že jde porazit soupeře, který byl v dlouhodobé části před nimi, a je možné přes něj postoupit. Budeme bojovat a uvidíme. A že začínáme venku? Už před prvním kolem jsem říkal, že letos paradoxně nerozlišujeme mezi domácími a venkovními zápasy, protože se nám daří zhruba stejně.“

Aktuální forma obou celků

Piráti Chomutov (V - P - V)

Chomutovští mladší dorostenci mají za sebou již tři zápasy v play-off, neboť v sérii s Libercem musel rozhodnout až poslední možný duel.

Rytíři Kladno (V - V)

Mladší dorostenci Kladna zvládli své čtvrfinále v nejkratším možném termínu, neboť pražskou Slavii porazili 2:0 na zápasy.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

5. kolo, Rytíři Kladno 4:3 Piráti Chomutov
Branky a nahrávky: 13. Filip (O. Bláha, M. Bláha), 18. Zich (O. Bláha), 23. Petrus (Tržil), 48. Zich - 15. T. Koblížek (Ouřada, Lauko), 48. Seemann (Lauko), 53. T. Koblížek (Lauko, Ouřada).

14. kolo, Piráti Chomutov 0:6 Rytíři Kladno
Branky a nahrávky: 9. Zíka (Nagy), 17. M. Bláha (Srbek, Hasil), 30. Karásek (Srbek), 32. M. Bláha (O. Bláha, Slabý), 33. Hasil (Nagy, Srbek), 39. O. Bláha (Srbek).

Pavel Jarý o sérii:

„Vidím Kladno jako tým, který je stejný jako každý jiný. Budeme bojovat a uvidíme, jak to dopadne. Pokud budeme předvádět stejný hokej jako ve třetím zápase v Liberci, můžeme porazit kohokoliv, ať hrál nadstavbu v lepší nebo horší skupině. Úplně neřešíme, že začínáme venku. Proti Liberci se nám venkovní zápasy povedly, tak věřím, že bychom to mohli zopakovat.“

Piráti v posledním zápase vyhráli s Libercem v následující sestavě:

Běhula – Ferbas, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Černý, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.

Kladno v posledním utkání vyřadilo Slavii v těchto lajnách:

Jiroušek - Kvapil, Zich, Slabý, Šmolík - Hasil, Karásek, Kulma, Filip Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha Tržil.
Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
statistiky ze čtvrtfinále
Richard Běhula
95,69%
BRANKÁŘIPetr Jiroušek
89,55%
Tomáš Koblížek
2 góly
KANONÝR TÝMU Matyáš Filip,
Martin Bláha
Martin Nagy
všichni 2 góly
Jakub Lauko,
Kryštof Ouřada
Jakub Veselý
všichni 2 asistence
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČVojtěch Tržil
3 asistence
Jakub Veselý
14 trestných minut
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČ Martin Nagy
Matěj Hasil
4 trestné minuty
Vít Seemann
+3
HODNOCENÍ ÚČASTI NA LEDĚ Jan Kvapil
+4

SEMIFINÁLE - Piráti vs. Kladno

Rytíři KladnoST 16. březnaPiráti Chomutov
Piráti ChomutovPÁ 18. březnaRytíři Kladno
Rytíři KladnoNE 20. března Piráti Chomutov