Rozhovory

„Mladíci bojují o místo a makají na sto procent,“ pochvaloval si Zdeněk Skořepa

Napsal 02.08.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti mají za sebou úvodní přípravné utkání v Karlových Varech, kde se mimo jiné představí i v prvním mistrovském utkání nového ročníku Tipsport Extraligy. Po první třetině sice vedli, ovšem v té druhé se domácí prosadili hned třikrát a stanovili skóre na konečných 3:1 z pohledu domácích. „Nehráli jsme tak, jak jsme si představovali,“ smutnil bezprostředně po skončení utkání Zdeněk Skořepa, asistent trenéra Pirátů. Ten si pochvaloval průběh přípravy i mladý hráče v týmu.

„Byl to první přípravný zápas a na větší hodnocení je ještě brzy. Nechci hodnotit ani tak výkon. Zkrátka jsme nehráli tak, jak jsme si představovali,“ hodnotil první přípravné utkání chomutovských hokejistů v nové sezóně 2013/2014 Zdeněk Skořepa, coby asistent trenéra Pirátů.

Jiří Čelanský, jakožto hlavní trenér a sportovní manažer v jedné osobě, si kádr sestavil přesně podle svých představ. Oproti loňské sezóně výrazně přeházel složení jednotlivých pětek a hráči si na sebe postupně zvykají. „Celá příprava je o tom, abychom to dali nějakým způsobem dohromady a poskládali jsme pětky tak, aby se celému týmu dařilo,“ potvrdil Skořepa.

Mladíci se rozhodně neztratili

Velký prostor na ledě dostávají mladí hráči. Podle slov bývalého chomutovského útočníka si mladíci vedou více než dobře. „Mladí hráči se rozhodně neztratili,“ vypálil bez váhání. „Absolvovali s námi celé léto a začali s námi i přípravu na ledě. Musím kluky pochválit. Bojují o místo v sestavě a makají na sto procent,“ pokračoval Skořepa.

Ten si pochvaloval i nově příchozí hráče. V prvním přípravném utkání chyběl jen André Lakos, kterého v posledních dnech trápí viróza a také dvojice těch nejmladších – David Kämpf a Ondřej Kaše. Oba jsou totiž na mládežnickém reprezentačním srazu. „Myslím si, že kluci zapadli výborně. Žádný problém nebyl a není. Musíme zkrátka fungovat jako tým,“ uvedl brzy sedmatřicetiletý trenér.

Zranění se nám až na menší drobnosti vyhýbalo

Chomutovští hokejisté absolvovali několik týdnů s pořádnými porcemi tréninků. Odvedenou práci nejen hráčů na trénincích, ale i celého realizačního týmu, si pochvaloval i Zdeněk Skořepa. „Příprava proběhla tak, jak jsme chtěli,“ pousmál se bývalý výborný střelec. „Žádný větší zádrhel nebyl, navíc se nám vyhýbalo zranění, tedy až na nějaké drobnosti. Následující dny, kdy budeme trénovat na ledě, nám ukážou, jak jsme na sezónu připraveni,“ prohodil oblíbenec chomutovského publika.

Ten mimo jiné také potvrdil rozdělení úkolů celého trenérského štábu. „Vše máme rozdělené,“ pronesl. Trenéři si rozdělili úkoly podle očekávání. „Trenér Veber si vzal na starosti obránce, trenér Čelanský útočníky a já budu mít na starost stejně jako loni soupeře, jejich hru a přípravu na zápas,“ prozradil Skořepa.

Zdeněk Skořepa (uprostřed) v roce 2010 nafotil se svými bývalými spoluhráči Radkem Dudou (vlevo) a Františkem Bombicem (vpravo) kampaň na vyřazovací boje.

European Trophy chceme odehrát naplno

Jak bude pokračovat druhá část letní přípravy v nejbližších dnech? „I přes to, že nás čeká nás více zápasů, tak budeme mít téměř každý den dvoufázové tréninky. Když nebudou mít hráči o víkendu zápas, budou mít volno. Jinak pojedeme podle plánu,“ řekl.

Piráty čeká, stejně jako v loňském ročníku, European Trophy. V uplynulé sezóně, kdy ji Chomutovští okusili vůbec poprvé, se v ní Pirátům dařilo. „Tu soutěž chceme odehrát naplno. Loni se nám dařilo a chceme ostatním dokázat, že v Čechách se hraje dobrý hokej,“ zakončil Skořepa.