Mladežnický hokej

Mládež natáhne tréninky, po jejich obnovení bude mít volno až v červenci

Napsal 11.11.2020 Klub
C h o m u t o v - Nezvyklá situace si žádá nezvyklá řešení. Přesně tak by se dal charakterizovat plán, který připravil šéf mládeže Petr Jíra se svými spolupracovníky pro pirátské týmy od juniorů až po ty úplně nejmenší. Vše samozřejmě začne platit v momentě, kdy se mládežníci budou smět vrátit k tréninkům na ledě. „Chceme touto cestou nahradit všem dětem období, kdy nebudou na ledě kvůli vládním opatřením proti šíření Covidu,“ vysvětluje Jan Minčák myšlenku nového plánu.

„Pokud bychom takto nezareagovali, vývoj hráčů by se mohl zastavit. Naší snahou je minimalizovat následky, které by období bez ledu uprostřed sezóny mohlo mít,“ připojuje šéf chomutovských sportovních tříd a také náborový specialista Pirátů, který plán Petra Jíry společně s dalšími trenéry připomínkoval.

Co tedy mládežníky čeká? Zjednodušeně řečeno – volno až o letních prázdninách. Tréninky v sezóně se po obnovení činnosti protáhnou o měsíc. Doposud končila sezóna mládeže 30. března a následovalo volno, nyní pojedou mužstva v sezónním módu až do konce dubna. Hned od 3. května 2021 se rozběhne klasická příprava na nový ročník, jejíž součástí budou od třetí třídy výše každý týden také dvě jednotky na ledě.

V sobotu a neděli pak dostanou prostor na ledě ti nejmenší ze základny a první i druhé třídy. „Jedná se o mimořádný krok, protože ještě nikdy v historii klubu tyhle týmy nechodily na led v období, kdy na něj budou chodit nyní,“ hlásí Jan Minčák.

Neděle pak budou každé dva týdny od 9. května vyhrazeny také pro klubové skills tréninky, které placenou formou probíhaly už v minulých letech. „Půjde o rozvoj hokejových dovedností jednotlivce, takže především powerskating, stickhandling, scoring a další,“ jmenuje jeden z mládežnických trenérů.

Mezi skills tréninky bude o nedělích probíhat letní liga ve třech kategoriích pro ročníky 2002 až 2006, 2007 až 2009 a 2010 až 2014. Půjde především o hry na celé kluziště nebo malém prostoru podle věku hráčů. V rámci těchto „turnajů“ mohou pak trenéři akademie vyzkoušet případné posily pro dorost a juniory. Takhle poběží chod mládeže do 30. června.

Hned o den později začne pětidenní klubové příměstské soustředění pro hráče čtvrté až deváté třídy, v jehož rámci budou mladí hokejisté opět trénovat každý den na ledě i na suchu, kde se trenéři zaměří na dovednosti a herní prvky. V plánu je také návštěva bazénu.

Děti se na soustředění, jež bude trvat do 5. července, sejdou každý den v osm hodin ráno, příprava skončí vždy kolem 15:15. „V tuhle chvíli ještě řešíme, jak to bude s placením obědů během soustředění, jinak bude vše hradit klub,“ uvádí Jan Minčák. Poté se žákovské týmy sejdou znovu 2. srpna, tedy o den později než pirátský A-tým. Dorostenci a junioři vyjedou na led 26. července.

Během července proběhnou v ROCKNET ARÉNĚ kempy podporované Piráty

Ani po skončení klubové přípravy nebude v útrobách chomutovské stadionu klid. Místní hokejisté budou mít možnost vybrat si z nabídky tří kempů vedených místními trenéry a podporovaných klubem. „Vnímáme to jako určitý servis pro rodiče, kteří chodí v tomto období do práce. Zároveň nám to pomáhá rozvíjet především mladší ročníky,“ přibližuje Jan Minčák. „Vzhledem k tomu, že všechny tři kempy budou převážně pro místní hráče, výdělek z nich pomůže k nákupu pomůcek právě pro mládež,“ doplňuje ještě.

Už potřetí se bude konat příměstský kemp vedený právě Janem Minčákem a určený v roce 2021 pro hráče ročníku 2010 až 2014. Znovu proběhnou během celého července čtyři turnusy, v jejichž rámci budou malí hokejisté každý den hodinu na ledě. Bližší informace získáte už nyní na e-mailu mincak zavinac piratichomutov tečka cz.

Mezi 11. a 16. červencem proběhne kemp pro ročníky 2006 až 2009 a 2010 až 2014 vedený Davidem Sedláčkem, jenž nyní trénuje šestou a osmou třídu Pirátů. Tento kemp bude určen i pro brankáře, kteří budou mít dvakrát během turnusu led jen pro sebe. Hráče čeká pestrá náplň na ledě i mimo něj a ubytování v chatkách na Kamencovém jezeře. Informace o tomto kempu podá přímo trenér Sedláček nebo jsou k nalezení na stránce www.smarthockey.eu.

Poslední možností pak bude kemp pořádaný šéfem chomutovské mládeže Petrem Jírou. Ten proběhne od 21. do 25. července s plnou penzí i v případě, že ho někteří využijí jako příměstský se spaním doma. Jinak bude zařízeno ubytování v chatkách na Kamencovém jezeře. V rámci tohoto kempu pro ročníky 2009 až 2011 budou malí hokejisté každý den dvě hodiny na ledě i mimo něj, kde se budou věnovat atletice, gymnastice a hrám. Denně bude zařazena rovněž hodina angličtiny. Bližší informace podá přímo Petr Jíra na telefonním čísle 777 171 784.