Aktuální zprávy

Mezi Piráty zůstává Kanaďan Palin i štístko Gajovský. Odchází zadák Jakub Grof

01.05.2012 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Jen pár dní trvaly v Chomutově oslavy postupu do nejvyšší hokejové soutěže. Vedení Pirátů muselo téměř okamžitě začít jednat o složení hráčského kádru pro následující ročník. Fanoušci mohou být v klidu, většina hráčů z postupové sestavy bude i nadále působit v Chomutově. Početná skupina hokejistů má platné hráčské smlouvy, další hráči pak obdrželi nabídky nových kontraktů.

Jisté je, že dva muži s maskou budou i nadále pokračovat na severu Čech. Lídr play-off i baráže a šoumen chomutovského týmu Milan Řehoř by měl i nadále působit v pirátském dresu. Společně s ním také gólman Miroslav Hanuljak. Oba se poperou o místo v pirátském brankovišti. Případně mohou působit v brance farmářské Kadaně.

V obraně by pak měli figurovat talentovaný Bartejs, klíčový zadák Pulpán i zámořská posila Palin. Bílomodrý pirátský dres obléknou také Petr Macháček, Jan Rutta a Jaroslav Mrázek. S velezkušeným obráncem Havířem Piráti jednají o podobě nové smlouvy. Jednání o dalším působení probíhají s Alešem Pavlasem. Tým naopak opouští střelec rozhodujícího finálového gólu Jakub Grof i americký zadák Jeff Jillson. Oba si hledají nové angažmá.

V ofenzívě se Piráti i nadále budou spoléhat na barážové štístko Nikolu Gajovského, Karla Hromase či Štěpána Hřebejka. Platnou smlouvu má Zdeněk Ondřej. Forvardi Jíra, Kraft, Procházka, Sikora, Hafenrichter nebo Endál momentálně s Piráty jednají o podobě nové smlouvy. O té by měl mít jasno sniper David Hruška, který s Piráty uzavře nový kontrakt. Další působení Ondřeje Fialy a Filipa Semana je v jednání. S týmem se naopak loučí Richard Diviš a Jan Heřman. Oba patří jiným klubům a v Chomutově působili jen formou hostování.

Asistentem Jiřího Doležala bude Mikuláš Antonik. Bývalý trenér partnerské Kadaně, v minulosti asistent hlavního trenéra extraligových Karlových Varů. Příprava na extraligový ročník začíná Pirátům za 14 dní.