This text will be replaced


Preview k zápasu

Mečbol č. 1 je tady. Piráti mohou postoupit do semifinále play-off na svém ledě

Napsal 25.02.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Čtvrtfinálová série play-off mezi chomutovskými Piráty a ústeckým Slovanem se po čtyřech odehraných utkáních stěhuje opět do SD ARÉNY. Chomutovští dokázali vyhrát oba zápasy v Ústí nad Labem a ve čtvrtek 26. února mohou na svém ledě postoupit do semifinále.

Dvě utkání v Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 2:9 (0:1, 2:4, 0:4)

První utkání se na zimním stadionu v krajské metropoli odehrálo v neděli 22. února a první třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Jako jediný se v ní prosadil Pirát Jan Rutta. Obě mužstva měla k dispozici i dvojnásobnou přesilovku, kterou nevyužila. Druhá třetina ale přinesla doslova brankové hody. Nejdříve navýšili Piráti své vedení zásluhou Chlouby, o pár minut později ale snížil David Tůma. Poté ale přišla tříminutovka Pirátů, ve které nasázeli do sítě Slovanu tři branky a tím rozhodli o své výhře. Postupně skórovali opět Rutta, poté Růžička a Drtina. Ještě ve druhé třetině přidali svou druhou branku i hráči Slovanu, konkrétně Pořický. Ve třetí třetině domácí zcela odpadli a Piráti přidali další čtyři branky, prosadili se Hřebejk, Ondřej Kaše, Kämpf a David Květoň.

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Druhý zápas začal skoro stejně, jako ten první. Slovan byl ale více aktivní a vytvořil si několik šancí. Nakonec se ale jako jediný v první třetině dokázal prosadit chomutovský Lukáš Květoň. Ve druhé třetině navýšili Piráti své vedení zásluhou Bretta Skinnera. Ústí mělo dvě veliké šance ke snížení či vyrovnání, jenže nedokázalo proměnit hned dvě dvojnásobné přesilovky! Paradoxně se ale dokázalo prosadit ve svém oslabení, síť za Hanuljakem rozvlnil Martin Vágner. Do třetí třetiny šli tedy Piráti s jednogólovým náskokem, který ale dokázali třemi trefami navýšit. Konkrétně branky vstřelili Lukáš Květoň, Štěpán Hřebejk a Marek Hovorka. I druhé utkání na ledě Slovanu tak Piráti zvládli.

Statistiky po čtyřech odehraných zápasech

Chomutov - Ústí n/L
23Vstřelené branky11
11Inkasované branky23
9/35Využítí přesilovek5/38
0/38Góly v oslabení1/35
76Trestné minuty70
Š. Hřebejk (5+1), V. Růžička (1+5)Nejproduktivnější hráčJaroslav Roubík (5+5)
Štěpán Hřebejk – 5 branekNejlepší střelec Jaroslav Roubík – 5 branek
V. Růžička, A. Dušek – 5 asistencí Nejlepší nahrávačTomáš Kolafa – 6 asistencí
Jan Rutta (2+2)Nejproduktivnější obránceTomáš Kolafa (0+6)
Milan Toman – 18 TM Nejtrestanější hráčMartin Baránek – 35 TM

O utkání

Páté čtvrtfinálové utkání se odehraje na ledě chomutovské SD ARÉNY ve čtvrtek 26. února, úvodní buly bude vhozeno v klasických 17:30. Návštěvníky čeká bohatý přestávkový program a jistě i pěkná podívaná. Pro fanoušky, kteří se nedostaví přímo na stadion, bude připraven klasický online přenos na serveru onlajny.com.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov