Aktuální zprávy

Matyáš Svoboda zpět do Chance ligy, hostovat bude v Ústí nad Labem

11.11.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nedávno mu klub vyřídil střídavé starty do druholigové Příbrami, aby měl větší herní vytížení a nabral herní praxi. Útočník Matyáš Svoboda se ve středočeském klubu rozehrál a zaujal ústecký Slovan, kam nyní míří na dvouměsíční hostování do 14. ledna 2020.

„V Příbrami je velmi dobré zázemí a trenér Tlačil je zárukou kvalitního tréninkového procesu. Jsme rádi, že se Matyáš začala prosazovat gólově i bodově. Navíc máme zprávy, že se zvedl i herně, což nás těší,“ uvádí sportovní manažer Vladimír Hudáček.

„Nám se ale do sestavy vrací Jan Rudovský a zároveň chceme, aby naši kmenoví hráči nastupovali co nejvýše. Proto jsme využili zájmu Ústí a dohodli jsme se u Matyáše na dvouměsíčním hostování s tím, že po měsíci se může kdykoliv vrátit zase k nám,“ popisuje dále.

„Věříme, že i Matyášovi pomůže, když bude pravidelně hrát Chance ligu,“ doplňuje ještě na adresu stále ještě dvacetiletého útočníka, jenž ve třetí nejvyšší soutěži zatím naskočil do devíti duelů, v nichž nastřádal šest kanadských bodů za tři góly a stejný počet asistencí. Chomutovský rodák skóroval v posledních třech příbramských startech v řadě.

Za Piráty letos odehrál místní odchovanec zatím dvanáct střetnutí základní části, v nichž zapsal jednu finální přihrávku, dvě trestné minuty a vyrovnanou bilanci účasti na ledě při průměrné ice-timu necelých šest minut na utkání.

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov