Aktuální zprávy

Matúš Kostúr zůstává i nadále Pirátem, brankáři mají nového kouče Josefa Duška

Napsal 16.05.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Krátce po skončení baráže bylo jasné, že v pirátském brankovišti určitě zůstane Miroslav Hanuljak. Se zbývajícími dvěma gólmany, kteří se v nováčkovské sezóně objevili mezi třemi chomutovskými tyčemi, se vedla jednání o jejich případném setrvání. Začátek suché části letní přípravy naznačil, kdo z dvojice Matúš Kostúr – Milan Řehoř na severu Čech setrvá. Tandem s hrdinou letošní baráže vytvoří nakonec zkušený slovenský gólman, Milan Řehoř organizaci Pirátů opouští.

„U Milana jsme neuplatnili opci, ale nabídli jsme mu dvoucestnou smlouvu s tím, že by sezónu začal v Kadani,“ prozrazuje Jiří Čelanský, trenér a sportovní manažer v jedné osobě. „On tuto nabídku neakceptoval. Má extraligové ambice a v současnosti preferuje zahraničí,“ doplňuje ještě.

Do letní přípravy naskočil jako třetí muž s maskou Jan Strmeň, který společně se svým jmenovcem Kaššákem vytvoří dvojici v partnerské Kadani. Oba budou v případě potřeby připraveni naskočit do Tipsport extraligy v dresu Pirátů.

Další změnou, která se dotýká brankářského postu, je odchod Josefa Bruka do hokejového důchodu. Osmasedmdesátiletý uznávaný odborník přišel k Pirátům v listopadu 2011 a odvedl velký kus práce. Vždyť v obou posledních barážích patřili právě gólmani k velkým oporám Pirátů. Na postupu se před rokem podílel Milan Řehoř, letos výrazně přispěl k udržení nejvyšší soutěže Miroslav Hanuljak.

Josef Dušek (vlevo) na prvním tréninku s Pavlem Mošnou

Nástupcem někdejšího osobního kouče Dominika Haška se stává další odborník na brankářskou problematiku Josef Dušek. Jednapadesátiletý bývalý brankář Pardubic má za sebou hned několik zvučných štací. Působil mimo jiné ve Spartě či německém celku Eisbärem Berlín, kde se v sezóně 2005/2006 radoval z titulu.

„Má za sebou zkušenosti z českého prostředí a pro mě je důležité, že v minulosti spolupracoval s panem Brukem, na jehož výbornou a velmi kvalitní práci, za kterou bych mu chtěl touto cestou poděkovat, může navázat,“ vysvětluje Jiří Čelanský.

„Taky se mi u něj líbí, že v posledních letech není zatížený českým prostředím. Přišel z ciziny, kde naposledy trénoval v ruské nejvyšší soutěži juniorů. Všude nasbíral cenné zkušenosti,“ pokračuje šéf realizačního týmu.

Ten následně naznačuje, jak bude vzájemná spolupráce fungovat. „Nastavili jsme si stejná pravidla jako s panem Brukem. Příprava gólmanů bude plně v jeho kompetenci. Pokud půjde o nasazování brankářů do zápasů, budeme spolu vše konzultovat. Konečné slovo, koho do brány nasadíme, budu mít já,“ uzavírá Jiří Čelanský.